Čaj v Rize

Při návratu z prodlouženého víkendu v Kodani jsem musel v Rize čekat na autobus do Tartu přes 5 hodin a už celý minulý týden jsem přemýšlel, jak volný čas efektivně využít. Listopadové počasí a teploty kolem nuly turistice v hlavním městě moc nepřály, proto jsem si ač nerad s sebou na cestu sbalil i notebook s tím, že najdu vhodné místo na práci a studium. Podmínkou byl klid, Wifi, možnost připojení notebooku do zásuvky a něco k jídlu 🙂

Prvním tipem byla Národní knihovna (lnb.lv/en), přímá zastávka autobusu z letiště (č.22). Bohužel pro mě, je 17. listopad stejně jako u nás tak i v Lotyšsku státním svátkem, knihovna tedy byla zavřená. Škoda musím říct.

Niméně jsem hledal dál a na doporučení kamaráda jsem vyzkoušel jeden z „Tea housů“ (apsara.lv/tea-houses) a udělal jsem dobře. Za pár eur velká konvice čaje dle vlastních preferencí, zákusky, Wifi a zásuvka pro udrření notebooku v chodu 🙂 Využil jsem Tea house na adrese Barona 2A a ke zmíněným kladům ještě chci přidat asi tu nejdůležitější – místo se nachází asi 5 minut chůze od vlakového i autobusového nádraží!

Máte další tipy na místa, kde si lze v Rize zkrátit čekání? Pište do komentářů!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..