Orientace v přístavu Livorno

Během naší cesty na Sardinii jsme museli absolvovat cestu trajektem. Vybrali jsme trajekt z Livorna do Golfo Arranci od společnosti Corsica Ferries Sardinia Ferries. Cesta proběhla bez problémů, pokud nechcete platit za kajutu, není problém si přinést vlastní spacák, karimatku a přespat těch pár hodin na palubě lodi – nebudete jediní a ušetřené peníze můžete třeba projíst v dobré restauraci 🙂 Jen je nutné být při výstupu rychlí, dobrá místa k odpočinku jsou hned zabraná.

Samotná cesta, nalodění a vylodění proběhly bez problému. Jediné, co nás na naší cestě trochu zmátlo, byl přístav v Livornu. K nalodění se neprojíždí hlavní branou přístavu, ale je nutné sledovat značky imbarco passeggeri. Zmátlo nás to, protože pokud se dostanete k hlavní bráně přístavu, je nutné se vrátit. Na Via Salvatore Orlando odbočíte na Via Dino Lugetti. Opět vás navedou značky imbarco passeggeri, ale to jsme při první cestě nevěděli 🙂

Můžete se podívat také na mapku: https://mapy.cz/s/1aQjq. Platí pro všechny odjezdy, tedy pro Bastii, Olbii a Golfo Aranci. Doporučujeme přijet s předstihem, auto můžete bezproblémů zaparkovat v řadě na trajekt (my měli cca 4 hodiny do odjezdu) a odejít se občerstvit do blízké restaurace. Případně v odbavovacím terminálu je k dispozici wifi připojení k internetu zdarma.

Další články k naší cestě na Sardinii:

Plánujete cestu na Sardinii? Máte tip z cest? Napište nám do komentářů 🙂

One thought on “Orientace v přístavu Livorno

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..