Neoprávněný přístup k účtu Microsoft

Pokud i vám přijde podobný email s předmětem Výstraha zabezpečení účtu Microsoft, zřejmě se někdo neoprávněně dostal k vašemu účtu Microsoft. V případě našeho klienta šlo o nabourání přístupu k aplikaci Skype způsobené slabým heslem. Podíváme se na to, jak přístup k vašemu účtu obnovit. 

Účet Microsoft
Výstraha zabezpečení
Myslíme si, že se asi na váš účet Microsoft (********@hotmail.com) dostal někdo jiný. Když se taková věc stane, potřebujeme, abyste při dalším přihlášení ověřili svoji identitu prostřednictvím bezpečnostní kontroly a potom si změnili heslo.

Pokud má k vašemu účtu přístup někdo jiný, má vaše heslo a možná se zkouší dostat k vašim osobním údajům nebo chce poslat spam.

Jestli jste si účet ještě neobnovili, můžeme vám teď pomoct to udělat.
Obnovit účet

Pokud jste při vytvoření účtu Microsoft zadali záložní email nebo telefonní číslo, je obnovení přístupu k účtu poměrně jednoduché. V několika krocích zadáte záložní email (resp. tel. číslo), na které vám během několika minut dorazí jednorázový bezpečnostní kód. Zadáním zaslaného kódu Microsoft ověří vaši totožnost a pokud bude vše v pořádku, objeví se možnost resetu a zadání nového hesla. Změna hesla je dále nezbytná u všech dalších účtů, u kterých využíváte stejnou kombinaci emailu a hesla!

Po přihlášení ke Skype zbývá prověřit, jaké škody stihl útočník napáchat. V našem případě šlo o rozesílání Spamu na všechny kontakty v adresáři. Toto může mít v případě, že využíváte Skype při své práci, velmi nepříjemné následky. Doporučujeme proto problémům předcházet a zvolit si ke svému účtu silné heslo. Microsoft bohužel aktuálně nenabízí možnost dvoufázové autorizace. Dvoufázová autorizace přidává k zabezpečení účtu další vrstvu, díky které je útok na takto zabezpečený účet mnohem těžší. Tato technologie je dostupná jak pro služby společnosti Google, tak např. pro Facebook nebo Dropbox.

Pokud se vám nedaří obnovit přístup k vašemu účtu nebo chcete podobnému útoku předejít, napište nám do komentářů nebo na kontaktní email. Můžeme vám efektivně pomoci v Praze a v Brně.

TIP: Základní zásady bezpečnosti hesel od společnosti Google

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..