Cesta z letiště El-Prat do centra Barcelony

Při návštěvě Barcelony bude pravděpodobně první věc, kterou budete řešit, jak se dostat z letiště. Letiště El – Prat je hlavní Barcelonské letiště a nachází se přibližně 12 km jihozápadně od centra města. Některé letecké společnosti létají také do vzdálenějšího letiště Girona, ale o tom třeba někdy příště.

Celkem máte 4 možnosti, jak se z letiště do centra města přepravit. Tyto možnosti se liší cenou, časem stráveným na cestě a pohodlím.

Autobus MHD č. 46

Toto je sice nejlevnější varianta, ale mnou rozhodně doporučovaná. Autobus jezdí v průměru každých 10 minut a zastavuje před terminálem T1 i T2. U terminálu T1 si jenom musíte dát pozor, abyste nenastoupili do autobusu směřujícímu k T2. Cesta by se vám protáhla. Zastávky jsou od sebe umístěny cca 100 m, poznávací znamení bude nápis Plaça d’Espanya na čelním skle autobusu. Lístky je možné koupit u řidiče, případně v automatu u zastávky. Lístek pro jednu cesta stojí 2.15 eur, ale pokud si koupíte lístek na deset jízd T-10, dostanete se na rozumnou cenu 1 euro za cestu. Na T-10 může cestovat více osob, vždy jenom lístek označte dle počtu cestujících osob. Autobus č. 46 končí v zastávce Plaça d’Espanya, kde můžete přestoupit na metro (zelená a červená linka). Cesta trvá dle dopravy cca 40 minut. Více informací k lístkům na MHD v Barceloně naleznete na webu https://www.tmb.cat/en/barcelona/fares-metro-bus (anglicky)

Metro

V roce 2016 byla spuštěna nová linka metra R2 Nord (oranžová linka), která obsluhuje oba terminály T1 a T2. Metrem se dostanete do centra pouze s přestupem na jinou linku, proto především s velkými kufry není tato možnost tak pohodlná, jako cesta autobusem. Můžete přestoupit ve stanici Europa | Fira na linku L8 (růžová), která vás dostana na Plaça d’Espanya nebo ve stanici Torrassa na linku L1 (červená). Linka L1 vás dostane na Plaça d’Espanya i Plaça de Catalunya.

Aerobus

Dále je možné využít speciální autobus Aerobus. Tento autobus obsluhuje pouze letiště, nachází se tak mimo systém MHD. Autobus jezdí z obou terminálů a jezdí v průměrném intervalu 10 minut. Výhodou je vymezený prostor na velká zavazadla a pohodlí. Cesta je oproti autobusu č. 46 rychlejší asi o 10 minut. Cena jedné cesty je ale 5.9 eur. Lístky je možné koupit v automatech u zastávek. Tento autobus se od MHD liší především barvou, kdy jde o dlouhé modré autobusy s označením A1 nebo A2 (dle terminálu).

Taxi

Nejpohodlnější, ale nejdražší. Před oběma terminály není problém sehnat taxi. Cena z letiště do centra je však mezi 10 a 15 eur.

Máte zkušenosti s dopravou z letiště El – Prat? Jakou variantu jste zvolili vy? Plánujete cestu do Barcelony a chcete se na něco zeptat? Napiště do komentářů 🙂

2 thoughts on “Cesta z letiště El-Prat do centra Barcelony

    • Dobry den,
      asi nejlepsi variantou je vlak R2 Nord, ktery vas doveze primo na Sants. Nesplest s R2, ale ten na letisti nenajdete, spise tedy dat pozor na zpatecni ceste. Zastavka je pred terminalem T2.
      Dalsi moznosti je autobus c. 46 na Plaza Espana a potom pesky cca 15 minut nebo 2 stanice metrem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..