Notifikace u telefonů Xiaomi

Na začátku března se mi do ruky poprvé dostal telefon značky Xiaomi, konkrétně Xiaomi Redmi 4 PRO 32 GB. Hodně jsem o této značce slyšel a byl zvědavý, jak na tom telefon ve skutečnosti je. Po přechodu ze Samsungu Galaxy S5 mini jsem byl velmi příjemně překvapený, především potom výdrží baterie, která bez problémů vydrží 2 dny velmi aktivního používání. Výdrž baterie je vykoupena poměrně striktními pravidly pro aplikace běžící na pozadí, kdy je systém bez milosti zabijí. To způsobovalo problémy s aplikacemi, které využívají notifikace, jako jsou Next SMSWhatsapp, Messenger a další. Stávalo se, že notifikace neoznámily novou zprávu. Pro správnou funkčnost těchto aplikací je potřeba drobná změna v nastavení. Tato změna nemá prakticky žádný vliv na výdrž baterie, ale notifikace budou fungovat.

Nastavení notifikací

Změna defaultního nastavení notifikací vybrané aplikace, tedy aplikace, jejíž notifikace chceme zobrazovat. V menu vyberu NastaveníNotifikace – Oznámení aplikací

Nastaveni notifikaci

Nastaveni

Notifikace Xiaomi Redmi

Notifikace

Nastavení notifikací pro jednotlivé aplikace

Nastavení notifikací pro jednotlivé aplikace

Doporučuji nastavit vybrané aplikace podobně, jako tomu je níže u aplikací WhatsApp a Messenger na obrázcích níže. Jde především o nastavení Priority, Ikona aplikace symbol a Plovoucí upozornění. Nastavení Zobrazit oznámení by mělo být samozřejmě vždy zapnuté. Zbylé nastavení je na vás.

Notifikace WhatsApp

Notifikace WhatsApp

Notifikace Messenger

Notifikace Messenger

Pokud ani po provedení výše uvedených nastavení se notifikace aplikací nezobrazují správně, je nutné pokračovat kapitolou Nastavení využití baterie.

Nastavení využití baterie

Xiaomi je velmi známé dlouhou výdrží baterie. Tato výhoda je částečně způsobena agresivní politikou pro běh aplikací na pozadí. Operační systém postupně všechna vlákna běžící na pozadí v rámci úspory energie ukončí, což u aplikací jako jsou hudební přehrávače, sport trackery, messengery apod. není žádoucí. Naštěstí je poměrně jednoduché si vše nastavit podle své potřeby. Nastavení se provede v sekci NastaveníBaterie a výkonVyužití baterie.

Baterie a výkon

Baterie a výkon

Úspora baterie

Úspora baterie

Nyní je třeba ze zeznamu vybrat aplikaci, u které chci nastavit vyjímku. Jak vidíte na obrázku dále, nahoře v seznamu se vám zobrazí aplikace, u kterých již bylo provedeno nastavení spotřeby energie.

Nastavení spotřeby baterie

Nastavení spotřeby baterie

Defaultně je nastavena volba MIUI úspora (doporučeno), která způsobuje problémy u některých aplikací. Proto pro všechny aplikace proveďte volbu Žádné omezení. V tuto chvíli operační systém nechá vlákno(a) dané aplikace běžet na pozadí a nedojde tak k jeho ukončení.

Žádné omezení

Žádné omezení

Prozatím jsem nezaznamenal žádný zásadní vliv na výdrž baterie a všechny aplikace fungují bez problémů. V případě, že potřebujete jako já nastavit toto chování u několika málo aplikací, výdrž baterie by měla zůstat stejná.

Postup byl testovaný na telefonu Xiaomi Redmi 4 PRO 32 GB, Android 6.0.1 MMB29M, MIUI Global 8.1 stable. Předpokládám, že návod bude fungovat také na ostatních Xiaomi relefonech. Pokud ne, napište 🙂

Je možné, že pro správnou funkčnost stačí provést pouze jeden ze zmíněných kapitol. Napište do komentářů co pomohlo konkrétně vám. Díky 🙂

One thought on “Notifikace u telefonů Xiaomi

  1. Jan says:

    Dobrý den. Mám xiaomi Redmi Note 5A
    Nefunguje mi flipové pouzdro. Funguje asi 5 min a pak už ne. Díky za pomoc

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..