Nefunkční touchpad

Dostal se mi do rukou na přeinstalování notebook Acer Aspire 5742G. Jedním z problému a tedy i požadavků na vyřešení byl nefunkční touchpad. Dnes se podíváme jak jednoduše tento problém vyřešit.

Když jsem tento požadavek registroval, myslel jsem si, že bude stačit nainstalovat nejnovější ovladače pro touchpad a problém bude vyřešen. Nicméně po aktualizaci ovladačů problém přetrvával. Po chvíli pátrání na Google jsem se dopátral řešení. Většina notebooků má kombinaci kláves, která touchpad vypne. V tomto případě šlo o kombinaci FN (funkční klávesa v levé části klávesnice) + F7.

Tak jednoduché to bylo 🙂 Samozřejmě mohlo jít o HW závadu a tu bych asi nebyl schopný opravit, ale je dobré se nad potenciálním problémem chvíli zamyslet. U ostatních typů notebooků se výše uvedená kombinace může lišit, obecně můžete buď zapátrat na Google nebo se podívat do manuálu k vašemu notebooku. Dále na funkčních klávesách jsou obrázky, takže intuitivně je možné poznat, co která klávesa znamená. Podobně je možné vypnout / zapnout např. Bluetooth, Wifi apod.

Máte problém s počítačem nebo notebookem? Pomůžeme vám v Praze, Brně i Zlíně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..