Přeinstalování notebooku

Dostal se mi rukou notebook Acer Aspire 5742G s žádostí o přeinstalaci operačního systému. Problém byl, že na notebooku se nacházel licenční štítek původního operačního systému Windows 7, ale uživatel mezitím využil bezplatný upgrade na Windows 10 a požadoval opět instalaci tohoto nejnovějšího operačního systému. Podíváme se na to, jak se dá tato situace vyřešit.

Tento problém má poměrně jednoduché řešení. Microsoft nabízí u Windows 10 možnost stažení systému zdarma s tím, že sám rozpozná, zda-li máte platnou licenci či nikoliv. Stačí navštívit tuto stránku a postupovat dle instrukcí. Je možné si vybrat upgrade z aktuálního systému (Windows 7, 8.1) nebo vytvoření ISO souboru pro následnou čistou instalaci.

V našem případě jsem nainstaloval původní Windows 7, který jsem aktivoval sériovým číslem ze štítku notebooku. Následně jsem postupoval dle instrukcí na výše uvedeném odkazu a vybral možnost upgrade na Windows 10. Následně jsem notebook nechal pracovat, vše proběhlo samo všetně instalací nejnovějších aktualizací a systém Windows 10 již byl aktivován. Nyní je tak možné systém plnohodnotně a oficálně využívat.

Máte problém s přeinstalací počítače nebo notebooku? Pomůžeme vám v Praze, Brně i Zlíně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..