Výdrž telefonů Xiaomi


Dnes bych se chtěl podělit o další zkušenost s telefonem Xiaomi Redmi 4 PRO. Po správném nastavení notifikací nyní chci podrobněji rozebrat výdrž baterie. Nemohu říci, jak na tom jsou ostatní telefony Xiaomi, ale u Xiaomi Redmi PRO 4 jde o velmi příjemné překvapení.

Telefon disponuje 4100 mAh (dle výrobce, dle informací přímo v telefonu jde o 4000 mAh). Už to samo o sobě predikuje zajímavé výsledky ve výdrži telefonu na jedno nabití. Telefony Xiaomi mají dost přísnou politiku co se týče spotřeby energie. O problémech s tím spojených jsem již psal ve článku s nastavením notifikací. Nyní jsem povolil vyjímky pro cca 6 aplikací, u kterých je pro mě esenciální správná funkčnost notifikací. Jak jsem předpokládal v předchozím článku, nedošlo k žádné zaznamenatelné změně ve spotřebě energie. Po 36 hodinách aktivního používání, kdy cca 90 % času byla zapnuta Wifi nebo mobilní data, průběžně byl telefon používán na vyřízení e-mailů a komunikace (Messenger, WhatsApp) byla baterie na 57 %, viz následující série screnshotů.

Baterie telefonu Xiaomi Redmi 4 PRO po 24 hodinách použití

Stav baterie po 24 hodinách použití

Baterie telefonu Xiaomi Redmi 4 PRO po 36 hodinách použití

Stav baterie po 36 hodinách použití

Baterie telefonu Xiaomi Redmi 4 PRO po 36 hodinách použití

Stav baterie po 48 hodinách použití

Nakonec odhaduji výdrž telefonu při plném využívání na 3 dny. Při důsledné úspoře energie na více než 4 dny. Nebylo by špatné sepsat i použití telefonu (co, kdy, jak dlouho) podrobněji, ale na to mi již bohužel nezbýval čas. Oproti mému předchozímu telefonu Samsung Galaxy S5 mini, kdy telefon nevydržel téměř ani 12 hodin používání, je to obrovský rozdíl.

Dále telefon umožňuje nastavit úsporný režim pro období, kdy není telefon aktivně používán (noc apod.). O tom zkusím něco sepsat zase příště 🙂 Jaké jsou vaše zkušenosti s výdrží baterie u vašeho telefonu? Pište do komentářů 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..