Národní park Nuuksio

Během mého pobytu v Estonsku jsme s přáteli naplánovali 4-denní výlet do Finska. Ubytování jsme měli přes AirBnB přímo v Helsinkách (ubytování zde). Během výletu jsme stihli projít Helsinky, výlet podél jihovýchodního pobřeží Finska, výlet do Hameenliny a také výlet, o kterém dnes chci psát – do z Helsinek nejdostupnějšího národního parku Nuuksio.

Do pro cestu Estonsko – Finsko – Estonsko jsme využili trajekt. O cestě trajektem Tallin – Helsinky – Tallin připravuji samostatný článek. Cestovali jsme autem v 5 lidech. Pro všechny to byla první návštěva Finska a všichni máme rádi přírodu, proto jsme se rozhodli strávit poslední den naší návštěvy v některém z finských národních parků. Vzhledem k časovým možnostem jsme vybrali ten nejbližší možný – NP Nuuksio. Z Helsinek je možné se do NP Nuuksio dostat do 40 minut jízdy autem. Cesta vede částečně po dálnici, na které se však pro osobní automobily nemusí platit poplatky. Všechny informace o NP Nuuksio jsme před cestou čerpali z webu nationalparks.fi, konkrétně nationalparks.fi/nuuksionpPřesná mapa naší cesty z Helsinek až do národního parku.

V národním parku je na výběr spoustu míst, kam vyrazit. Všechny možnosti jsou popsány na stránce nationalparks.fi/nuuksionp. My si vybrali místo, kde bychom se v klidu prošli v přírodě a které odpovídalo našim časovým možnostem. Nakonec jsme vybrali toto místo (viz mapka níže). Jak je vidět z turistických podkladů na mapy.cz, v okolí parkoviště se nachází několik kratších i delších trailů, které jsou ideální na kratší procházky.

narodni park nuuksio

Na místě se nacházejí i vyhrazená místa pro rozdělání ohně, takže můžu doporučit vzít si s sebou něco dobrého na opečení. My neměli a litovali 🙂

Jaké jsou vaše zkušenosti s národním parkem Nuuksio? Jaká jsou jiné národní parky dostupné z Helsinek, která byste doporučili? 🙂 Napište do komentářů 🙂

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..