Aktivace Windows 8.1 po telefonu

Dostal se mi do rukou starší notebook Packard Bell s Windows 8.1. U notebooku byl problém s aktualizací systému Windows, kdy pokus o aktualizaci systému vždy vrátil chybu. Nepomohla ani oprava pomocí nástroje fixit od Microsoftu (prográmek našel chyby, které opravil ale aktualizace stále nebylo možné instalovat). Obnova systému ani oprava nepomohla, proto jsem se rozhodl Windows přeinstalovat. Na notebooku nebyl štítek, proto jsem usoudil, že licenční číslo je propojené se základní deskou. V dnešní novince se budu věnovat aktivaci Windows 8.1, když máte legální Windows a aktivace přes internet se nezdaří (v našem případě kód chyby 0xC004C003).

Pokud se nezdaří aktivace přeinstalovaného systému přes internet, Microsoft nabízí jako druhou možnost aktivaci přes telefon. K této možnosti se dostanete pokud zmáčknete tlačítko Start na klávesnici a rovnou napíšete Spustit. Do okna, které se Vám objeví dále napíšete slui.exe 4 naprosto stejně tak, jako je na obrázku níže.

Spustit program Slui.exe 4

Ze seznamu vyberete Českou republiku a potvrdíte tlačítkem Další. Následně se objeví obrazovka s kontaktními údaji na podporu Microsoftu a také důležité Instalační ID vašeho systému. Doporučuji si tuto obrazovku nechat před sebou když budete volat podporu Microsoftu. IID totiž budete potřebovat pro aktivaci systému po telefonu.

Výběr země ve které se nacházíte a IID

Výběr země ve které se nacházíte a IID

Telefonní číslo je pro Českou republiku 800 100 074 nebo 225 990 844. Bohužel centrum funguje v pracovní dny od 9:00 do 17:00. Mimo pracovní dobu můžete aktivaci provést pomocí automatu, který od vás bude chtít IID zobrazené na obrazovce před vámi. Angličtiny znalí se mohou nechat přepojit na jiné zakaznické centrum, kde vám s aktivací také pomohou. Poté vám systém sdělí Potvrzující ID, které zádáte na následující obrazovce. Tím by mělo dojít k aktivaci systému.

Z vlastních zkušeností vím, že je komunikace s automatem trochu složitější. V případě lidských operatorů je však situace opačná, ochotně vás celým procesem aktivace provedou a aktivace je tak velmi rychlá. Nevím v čem je problém přo aktivaci přes internet, ale aktivace po telefonu se vždy povedla a mohu ji tak vřele doporučit, pokud máte problémy s aktivací vašeho systému.

Uvedený postup platí také pro operační systémy Windows 7 a Windows 10.

S vaším počítačem vám pomůžeme v Praze, Brně a Zlíně. Neváhejte nás kontaktovat.

Zdroj: Vlastní zkušenost, screenshoty vlastního počítače

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..