Vytvoření disku pro obnovu systému

Dnešní článek popisuje postup pro vytvoření disku pro obnovu systému Windows. Článek platí s drobnými odchylkami pro Windows 7, 8.1 a pro nejnovější Windows 10.

Pokud chcete mít disk pro obnovu systému, je dobré disk vytvořit hned po prvním spuštěním počítače. Je možné využít DVD (pokud vaše PC disponuje DVD mechanikou) nebo např. nepoužívaný USB disk. Tento článek počítá s vytvořením bootovatelného USB flash disku. Vytvořený disk pro obnovu systému může v budoucnu ušetřit spoustu času. Jak disk tedy vytvořit? Zastrčte disk do počítače, pokračujte StartVytvořit disk pro obnovu systému. Jednoduchý wizard vás provede vytvořením disku.

vytvoření disku pro obnovu systemu

Doporučuji ponechat zaškrtnutou volbu Zálohovat systémové soubory na disk. Pokračujte volbou Další. Systém najde USB disk v notebooku a ještě vás upozorní, že dojde ke smazání obsahu USB disku. Pokračujte volbou ano. Vytvoření disku může trvat až 30 minut.

Nabootováním z vytvořeného USB disku můžete v budoucnu opravit některé problémy počítačem. Mimo jiné můžete z disku spustit příkazový řádek, opravit zavádění Windows a další.

Pokud mátek článku jakékoliv připomínky, pod článkem jsou zpřístupněné komentáře 🙂

Při problémech s počítačem vám můžeme pomoci v PrazeBrně a Zlíně.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..