Cesta z letiště v Quitu

První situací, kterou jsme během naší cesty do Quita v Ekvádoru museli řešit bylo, jak se po 12-ti hodinovém letu z Amsterdamu pohodlně, rychle a pokud možno levně dostat z letiště do centra města. Řešení bylo překvapivě jednoduché, čtěte dále.

Letiště v Quitu se jmenuje Mariscal Sucre International Airport. Jde o relativně nové (otevřeno 2013), které nahradilo původní Mariscal Sucre International Airport situované v centru Quita. Letiště je od centra Quita vzdáleno cca 35 km.

My jsme k dopravě přímo do hotelu využili oficiální taxi přímo na letišti. Hned za hraniční kontrolou nás odchytili pracovnice ze stánku oficiální taxi služby. Zde nebyl problém s komunikací v angličtině. U řidičů přímo v městě byla angličtina spíše vyjímkou. Celé město je rozděleno do několika zón, ceny se dle vzdálenosti pohybují od 22 $ do cca 30 $ a přimo ve stánku je možné platit platební kartou. Při platbě kartou je rozdíl oproti „běžné“ ceně 1 dolar, na což jsme byli upozorněni předem. Po zaplacení vám přivedou řidiče, se kterým pojedete a který se postará o případná zavazadla. Je možné vzít si taxi i přímo před budovou letiště, ale přímo u řidiče není možné platit kartou. POZOR! Žádné taxi, které jsme si v Quitu chytili na ulici nemělo terminál (a ani zapnutý taxametr :)). Na druhou stranu, pokud máte dostatek hotovosti můžete usmlouvat lepší cenu.

V každém případě cena za taxi je velmi příznivá a rozhodně tento způsob dopravy můžeme doporučit. Za celou dobu pobytu jsme neměli s taxi žádný problém. Vždy jsme se dopředu zeptali na cenu do místa určení a tato cena nakonec vždy platila. S řidiči žádný problém, zvlášť když s nimi zkoušíte komunikovat španělsky 🙂

V Quitu můžete již cca 6 měsíců využívat také Uber. My Uberem absolvovali cestu zpět na letiště a vyšla nás na 16 $. Z toho je patrná hlavní výhoda oproti taxi a tím je cena. Nevýhodou jsou drahá mobilní data a ne uplně dostupné veřejné Wifi sítě pro objednání Uberu. Toto lze vyřešit nákupem místní předplacené karty. Potom je Uber nejlevnější variantou.

Z letiště je možné se dostat také autobusem. Letiště nabízí pohodlné (wifi, klimatizace, LCD panely) Aeroservicios, které  odjíždějí každých 30 minut a dovezou vás na autobusový terminál v Quitu, který se nachází u terminálu starého letiště. Cena je 8 $. Jízdenku je možné zakoupit on-line na aeroservicios.com.ec nebo v příletové hale letiště (případně v autobusovém terminálu v Quitu). Je možné platit v hotovosti i platebními kartami.

Můžete využít také autobusy městské hromadné dopravy, které vás za 2 $ dovezou na Inter-parochial Terminal, Avenida Río Coca na severu Quita nebo  na Quitumbe Inter-provincial Terminal na jihu města.

TIP: Sepsal jsem také článek o letenkách do Ekvádoru

Doprava na letiště v dalších zemích

Již jsem dříve psal podobný článek o dalších městech a plánuji ho průběžně doplňovat: Jak jste se v Aténách na letiště dopravovali vy? Jakou dopravu z letiště preferujete vy? A jak jste dopravu z letiště v Quitu řešili vy? Pokud máte své tipy z návštěvy Ekvádoru, napiště do komentářů nebo na mail, rád je zveřejním 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..