Co navštívit v Quitu?

Během našeho prvního pobytu v Quitu jsme měli bohužel pouze jeden volný den, proto jsme se rozhodli navštívit pouze některá pro nás nejzajímavější místa. Jejich stručný popis jsem připravit v tomto článku.

Začnu tím, co jsme nestihli a vy byste rozhodně měli 🙂 Tím místem je rovník, resp. Monumento a la Mitad del Mundo, neboli rovník!  Památník se nachází cca 30 km od centra Quita, což vás taxíkem vyjde na 20 $, Uberem (promo odkaz) ještě o něco méně. I když jsme tohle místo nestihli, chystáme se tam hned při další návštěvě.

Aktualizace 21. 3. 2019: Článek o návštěvě Mitad del Mundo

Další místa už jsme skutečně navštívili. Pokud máte hory, to nejlepší co můžete udělat je nechat se vyvézt lanovkou Teleférico de Quito z 2 800 metrů nad moře do více než 4 000 m nad mořem na úplně „úpatí“ vulkánu Pichincha. Cena za obě cesty cca 9 $ je více než příznivá. Zajímavostí je poloviční cena pro Ekvádorce. Ke stanici lanovky se můžete dostat MHD. Ale opět musíme doporučit Taxi nebo Uber, který vás doveze až ke spodní stanici lanovky. Horní stanice lanovky je výchozím místem pro hiking k vrcholům Ruca PichinchaCerro Chuquiragua, Guagua Pichincha a Volcán Pichincha. Všechny vrcholy se nacházejí výše než 4 500 m nad mořem, proto nejde o žádné sváteční vycházky a tyto treky vyžadují vybavení, velmi dobrou fyzickou kondici a teplé oblečení.

Po krátké procházce a pokochání se výhledy na Quito jsme z lanovky zamířili do historického centra města, kdy jsme z Plaza de Indepencia v historickém centru došli za cca hodinu až k soše La Virgen de El Panecillo, která je výrazným monumentem na jihu Quita.

Aktualizace 25. 2. 2020: Článek o návštěvě historického centra Quita

Poslední zastávkou byla Basílica del Sagrado Voto Nacional, ke které je možné dojít pěšky z La Virgen de El Panecillo. Ale doporučujeme minimálně pro jednu cestu využít taxi.

Aktualizace 14. 6. 2020: Článek o návštěvě Botanické zahrady v Quitu

Níže naleznete několik fotek. Jistě je v Quitu mnohem více míst, které stojí za návštěvu. Ale v jednom dni se toho o moc více stihnout nedá, ale další místa již plánujeme 🙂 Pokud se podaří plán zrealizovat, určitě o tom ještě něco napíšu 🙂

Basílica del Sagrado Voto Nacional

Basílica del Sagrado Voto Nacional

Catedral Metropolitana Quito, Plaza de la Independencia

Catedral Metropolitana Quito, Plaza de la Independencia

Odkaz na rozcestník ke všem informacím o Quitu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..