Trajekt na ostrov Saaremaa

Svůj pobyt v Estonsku jsem zahájil mini dovolenou v městě Pärnu, ve kterém jsem v roce 2014 strávil 4 srpnové dny. Něco samotném Pärnu sepíšu v některém z dalších příspěvků, ale dnes chci něco málo napsat o cestě na největší estonský ostrov Saaremaa.

Trajekt, který vás na ostrov Saaremaa doveze vyplouvá z městečka Virtsu. Trasu z Pärnu můžete vidět třeba zde. Silnice je v poměrně dobrém stavu s minimálním provozem. Na ostrov Saaremaa se dostanete autem z ostrova Muhu, kde vás trajekt vyloží.

Ostrovy Muhu a Saaremaa jsou již propojeny silnicí vedoucí po uměle vytvořeném kamenitém valu. Časy odjezdu doporučuji vždy zkontrolovat zde.

V roce 2018 byla cena pro osobu 3 eura, pro osobní automobil potom 8,40 Eur. Aktuální ceník zde. Důležité je, že cena za auto nezahrnuje osobní lístek. Všichni pasažéři tedy musí mít vlastní osobní lístek. Ceny platí jedním směrem. Doba plavby na Muhu (Saaremaa) je cca 30 minut.

Lístky můžete zakoupit dopředu zde. Stránky jsou v angličtině a vše je velmi dobře popsáno. Výhodou je rezervace místa a priority lane pro trajekt v přesně daném čase. V mém případě jsem lístek kupoval na místě a nebyl s tím žádný problém (cestoval jsem v polovině srpna). Trajekty jsou menší než můžete znát z Tallinnu nebo třeba cesty na Sardinii. S naloděním není žádný problém.

Ostrov jako takový stojí za návštěvu. Z vlastní zkušenosti doporučuji Kuressaare s krásným hradem a některé z pobřežních oblastí ostrova. Přeplavit se můžete také na druhý největší ostrov Hiuumaa a to z vesničky Leisi.

Navštívili jste estonské ostrovy? A co se vám nejvíce líbilo?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..