Jihovýchodní Finsko

Dnes přináším krátký článek s tipy na to, co stojí za to vidět v jihovýchodním Finsku. Popsaný výlet je možné uskutečnit za jeden den. Samozřejmě pokud máte více času, je možné toho podniknout mnohem více.

Náš výlet jsme začali v Helsinkách (již jsem psal o tom, jak se do Helsinek dostat trajektem). Na jihovýchod vede dálnice č. 7 nyní již až k Ruským hranicím. Ve Finsku jsou dálnice zdarma, což je velká výhoda.

První zastávkou bylo krásné město Porvoo, které se nachází asi 50 km od Helsinek. Jde o jedno z mála středovekých měst ve Finsku, ve kterém se nacházejí původní domy. Město vás okouzlí úžasnou atmosférou. Město je vhodné k procházce přístavem a podél řeky.

Město Porvoo (2014)

Druhou zastávkou bylo městečko Loviisa, které naleznete po 35 km jízdy od předchozí zastávky. V tomto městečku doporučujeme procházku kolem krásného kostela Loviisan kirkko.

Lovíísan kirkko (2014)

Další zastávkou bylo menší jezero Huutjärvi, které se nachází na jih od Loviisy.  Jezero nabízí příjemné prostředí na procházku a odpočinek v blízkém parku.

Jezero Huutjärvi (2014)

Naší poslední zastávkou bylo městečko Kotka, ve kterém jsme si vyšlápli kopec s vyhlídkovou věží Haukkavuoren näkötorni. Vzhledem k tomu, že celá oblast jižního Finska není vůbec hornatá, nejde o vyhlídku jakou známe z České republiky. A oblast Kotky je více průmyslová, i tak to ale stojí za to 🙂 Poslední zastávkou v Kotce byl přístav s rozhlednou a hlavně nádhernou zahradou Sapokka Water Park s vodopádem.

Kotka Lighthouse, Haukkavuoren näkötorni (2014)
Sapokka Water Park (2014)

Byli jste v jižním/ jihovýchodním Finsku? Něco vám v článku chybí? Napište mi nebo nechte vzkaz v komentářích dole pod článkem.

Celá trasa výletu: mapy.cz

Informace: Článek je sepsán na základě návštěvy Finska a Helsinek během Erasmus pobytu v estonském Tartu v září 2014. Fakta jsou ověřována na oficiálních webových stránkách daných institucí a jsou platná pro rok 2018 (2020).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..