Jihovýchodní Finsko

Dnes přináším krátký článek s tipy na to, co stojí za to vidět v jihovýchodním Finsku. Popsaný výlet je možné uskutečnit za jeden den. Samozřejmě pokud máte více času, je možné toho podniknout mnohem více.

Náš výlet jsme začali v Helsinkách (již jsem psal o tom, jak se do Helsinek dostat trajektem). Na jihovýchod vede dálnice č. 7 nyní již až k Ruským hranicím. Ve Finsku jsou dálnice zdarma, což je velká výhoda.

První zastávkou bylo krásné město Porvoo, které se nachází asi 50 km od Helsinek. Jde o jedno z mála středovekých měst ve Finsku, ve kterém se nacházejí původní domy. Město vás okouzlí úžasnou atmosférou. Město je vhodné k procházce přístavem a podél řeky.

Druhou zastávkou bylo městečko Loviisa, které naleznete po 35 km jízdy od předchozí zastávky. V tomto městečku doporučujeme procházku kolem krásného kostela Loviisan kirkko.

Další zastávkou bylo menší jezero Huutjärvi, které se nachází na jih od Loviisy.  Jezero nabízí příjemné prostředí na procházku a odpočinek v blízkém parku.

Naší poslední zastávkou bylo městečko Kotka, ve kterém jsme si vyšlápli kopec s vyhlídkovou věží Haukkavuoren näkötorni. Vzhledem k tomu, že celá oblast jižního Finska není vůbec hornatá, nejde o vyhlídku jakou známe z České republiky. A oblast Kotky je více průmyslová, i tak to ale stojí za to 🙂 Poslední zastávkou v Kotce byl přístav s rozhlednou a hlavně nádhernou zahradou Sapokka Water Park s vodopádem.

Byli jsme v jižní / jihovýchodním Finsku? Něco vám v článku chybí? Napište mi nebo nechte vzkaz v komentářích dole.

Celá trasa výletu: mapy.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..