Pláže v Larnace

O uplynulém víkendu jsem měl první volné dny během služebního pobytu na Kypru a protože Nikósie není úplně atraktivní destinace, vyrazil jsem k nejbližšímu moři do Larnaky.

K moři jsem vyrazil oba dny a navštívil jsem slavnou Mackenzie beach a druhý den Finikoudes beach. Před popisem jednotlivých pláží něco o pláží obecně. Pláže na Kypru jsou veřejné. Můžete tak bez problémů navštívit jakoukoliv pláž. Na pláži se většinou nacházejí slunečníky a lehátka, které si můžete za poplatek pronajmout. V tomhle jsou na Kypru poměrně daleko, regulovaná maximální cena 2,50 Euro za lehátko a 2,50 Euro za slunečník na celý den je velmi slušná. Na plážích je vždy obsluha, která s vámi vše vyřídí, jakmile si vyberete své místo. Dostanete účtenku!

Mackenzie beach je díky své poloze blízko letiště velmi atraktivní kvůli neustále přistávajícím (nebo startujícím) dopravním letadlům. Pro někoho to ale může být důvod se této pláži vyhnout. Za sebe ale můžu jenom doporučit. U pláže je dostatek parkovacích míst s cenou cca 3 Eura na 12 hodin. Přímo na pláži potom dostatečné množství lehátek a slunečníků s cenou 2, 50 Eur / ks (7,50 Eur za 2 lehátka a jeden slunečník). I přesto, že byla pláž plná lidí, byl na ní poměrně klid. Lehátka nejsou tak blízko u sebe, jak bývá zvykem. Pláž je písčitá.

V okolí je dostatek restaurací a kafé barů, stejně jako atrakcí pro děti. Sprchy jsou za poplatek, omytí nohou a WC zdarma.

Největší výhodou pláže je pozvolný vstup do moře. Pláž je tak naprosto ideální pro rodiny s dětmi.

Pláž naleznete zde: mapy.cz

Finikoudes beach je až na přistávající letadla prakticky totožná s Mackenzie beach. Opět velmi pozvolný přístup do moře. V okolí je krásná promenáda, ale může být problém s parkováním. Pláž naleznete zde: mapy.cz.

Která pláž se v Larnace nejvíce líbila vám? 🙂

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..