Jezdíme s Liftagem

Po více než 20 jízdách s Liftagem jsem se rozhodl krátce sepsat moje dosavadní zkušenosti, výhody a nevýhody tohoto českého zprostředkovatele taxislužby.

Jaké tedy jsou moje zkušenosti? Více než pozitivní! Obrovskou výhodou je transparentnost. Zadáte poptávku po přepravě z místa A do místa B. Licencovaní řidiči taxi služby vám sami nabídnou, za kolik jsou ochotni vás odvézt. V aplikaci okamžitě vidíte přehled řidičů, ze kterých si můžete vybírat. Rozhodnout se můžete podle času dojezdu, ceny, modelu vozu a hodnocení řidiče. Máte naprostý přehled o tom, s kým a za kolik pojedete.  Aplikace sice ukazuje odhad ceny, ale nikdy se mi nestalo, že by rozdíl v ceně byl vyšší než 10 % oproti nabízené ceně.

V aplikaci můžete po uskutečněné jízdě svého řidiče ohodnotit (pozor, stejně tak on hodnotí vás jako pasažéra!). Řidiči jsou tak motivovaní ke slušnému chování což nebývalo vždy zvykem. Vzhledem k tomu, že mě problematika taxi v Praze zajímá vyvinul se z každé jízdy téměř vždy zajímavý rozhovor s řidičem o tom, jak Liftago vidí ze svého pohledu.

Platíte uloženou kartou automaticky přímo v aplikaci, hotovost tak není třeba. Po dokončení jízdy vám přijde e-mail s přesnou trasou cesty a konečnou cenou.

Druhá výhodou je relativní bezpečnost. Jezdí s Vámi prověření řidiči, kteří jsou řádně pojištění pro případ nehody. Tohle považuji za zásadní důvod, proč jezdím s Liftagem a opustil jsem (alespoň v ČR) alternativní přepravce (Uber, Taxify).

Abych ale jenom nechválil, vidím u Liftaga dvě hlavní nevýhody. Tou první je cena, která je oproti alternativám o něco vyšší, ale dle mého názoru stále velmi dobrá. Výše popsané výhody zásadním způsobem vyvažují vyšší cenu.

Druhou nevýhodou je nemožnost objednat si taxi na přesnou hodinu pro nefiremní zákazníky. Nicméně to vypadá, že toto se v nejbližší době změní. Takže se těším, až si budu moci objednání Liftaga na přesnou hodinu sám otestovat.

Pokud stále váháte, zda Liftago vyzkoušet, můžete využít mého kódu VACLAV6838 (odkaz na ostatní promo kódy) a získat tak první jízdu až do výše 300 Kč zdarma. Já na oplátku získám 100 Kč příspěvek na jednu jízdu.

Jaké jsou vaše zkušenosti s Liftagem?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..