Přesnost GPS v Xiaomi Mi 8

V dnešním článku poradíme, jak nastavit telefon Xiami tak, aby správně fungovala GPS a především potom fitness aplikace. Konkrétní model telefonu je Xiaomi Mi 8, ale je pravděpodobné, že podobné nastavení je nezbytné pro všechny aktuální modely tohoto výrobce.

Příčinou problémů s přesností GPS je poměrně agresivní politika výrobce Xiaomi s ohledem na úsporu energie. To se v našem případě projevovalo velmi nepřesným měřením GPS, kdy se signál GPS „ztrácel“ a po celé měřené trase bylo pouhých pár přesných bodů. Výsledek potom vypadal podobně, jako je na obrázku.

Příklad nepřesného měření aktivity v aplikaci Endomondo
Příklad nepřesného měření aktivity v aplikaci Endomondo

Jak můžete vidět na obrázku, část trasy je vytvořena jednoduše propojením dvou nejbližších bodů a vůbec neodpovídají realitě (přímka na mapce výše). Výsledek je v takovém případě nepoužitelný.

Abych vyloučil HW problém s GPS, vyzkoušel jsem více aplikací. Testoval jsem Endomondo, Strava a Runkeeper. Ve všech případech stejný problém. Naštěstí je řešení poměrně jednoduché. Jsou potřeba dvě jednoduchá nastavení.

První je nastavení režimu polohy na Vysokou přesnost. Toto nastavení naleznete pod položkou Další nastaveníSoukromíPolohaVysoká přesnost. Defaultně byl telefon nastaven na úsporu energie a to je zjevně jedna z příčin problému s GPS.

Nastaveni polohy v telefonech Xiaomi
Nastaveni polohy v telefonech Xiaomi

Pokud výše uvedená úprava problémy nevyřeší, bude nutná úprava nastavení již pro konkrétní ovlivněné aplikace.

Nastavení je možné provést v
Další nastaveníSoukromíPolohaVysoká přesnostPřístup k poloze. Ze seznamu aplikací (aplikace by měla být spuštěna) je nutné vybrat tu, kterou chceme nastavit. V Oprávnění aplikací je nutní kontrolovat, zda má aplikace povolený přístup k poloze (měla by mít). Dále doporučujeme nastavit spořič baterie na Žádné omezení.

Spořič baterie telefon Xiaomi
Spořič baterie telefon Xiaomi

Po správném nastavení telefonu došlo k rapidními zpřesnění při měření sportovních aktivit. Telefon měří polohu správně a velmi přesně.

Pomohlo vám výše uvedené nastavení?
Jaké jsou vaše zkušenosti s novými telefony Xiaomi? Napište nám do komentářů 🙂

2 thoughts on “Přesnost GPS v Xiaomi Mi 8

 1. Jakub says:

  Xiaomi MI 8, nejde mi GPS v aplikacích. Mapy, endomondo, runstatic. Hrůza, pořád hlásí slabý signál. A vůbec to nefunguje 😠😠

  • Dobry den,
   co znamena nejde? Jake jsou vysledky mereni treba v Endomondo? Muze jit o agresivni politiku MIUI s ohledem na setreni baterie.
   Ani po nastaveni dle informaci v clanku se situace nezlepsila?
   Hezky den.

   VM

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..