Přesnost GPS v Xiaomi Mi 8

V dnešním článku poradíme, jak nastavit telefon Xiami tak, aby správně fungovala GPS a především potom fitness aplikace. Konkrétní model telefonu je Xiaomi Mi 8, ale je pravděpodobné, že podobné nastavení je nezbytné pro všechny aktuální modely tohoto výrobce.

Příčinou problémů s přesností GPS je poměrně agresivní politika výrobce Xiaomi s ohledem na úsporu energie. To se v našem případě projevovalo velmi nepřesným měřením GPS, kdy se signál GPS „ztrácel“ a po celé měřené trase bylo pouhých pár přesných bodů. Výsledek potom vypadal podobně, jako je na obrázku.

Příklad nepřesného měření aktivity v aplikaci Endomondo
Příklad nepřesného měření aktivity v aplikaci Endomondo

Jak můžete vidět na obrázku, část trasy je vytvořena jednoduše propojením dvou nejbližších bodů a vůbec neodpovídají realitě (přímka na mapce výše). Výsledek je v takovém případě nepoužitelný.

Abych vyloučil HW problém s GPS, vyzkoušel jsem více aplikací. Testoval jsem Endomondo, Strava a Runkeeper. Ve všech případech stejný problém. Naštěstí je řešení poměrně jednoduché. Jsou potřeba dvě jednoduchá nastavení.

První je nastavení režimu polohy na Vysokou přesnost. Toto nastavení naleznete pod položkou Další nastaveníSoukromíPolohaVysoká přesnost. Defaultně byl telefon nastaven na úsporu energie a to je zjevně jedna z příčin problému s GPS.

Nastaveni polohy v telefonech Xiaomi
Nastaveni polohy v telefonech Xiaomi

Pokud výše uvedená úprava problémy nevyřeší, bude nutná úprava nastavení již pro konkrétní ovlivněné aplikace.

Nastavení je možné provést v
Další nastaveníSoukromíPolohaVysoká přesnostPřístup k poloze. Ze seznamu aplikací (aplikace by měla být spuštěna) je nutné vybrat tu, kterou chceme nastavit. V Oprávnění aplikací je nutní kontrolovat, zda má aplikace povolený přístup k poloze (měla by mít). Dále doporučujeme nastavit spořič baterie na Žádné omezení.

Spořič baterie telefon Xiaomi
Spořič baterie telefon Xiaomi

Po správném nastavení telefonu došlo k rapidními zpřesnění při měření sportovních aktivit. Telefon měří polohu správně a velmi přesně.

Pomohlo vám výše uvedené nastavení?
Jaké jsou vaše zkušenosti s novými telefony Xiaomi? Napište nám do komentářů 🙂

12 thoughts on “Přesnost GPS v Xiaomi Mi 8

 1. Jakub says:

  Xiaomi MI 8, nejde mi GPS v aplikacích. Mapy, endomondo, runstatic. Hrůza, pořád hlásí slabý signál. A vůbec to nefunguje 😠😠

  • Dobry den,
   co znamena nejde? Jake jsou vysledky mereni treba v Endomondo? Muze jit o agresivni politiku MIUI s ohledem na setreni baterie.
   Ani po nastaveni dle informaci v clanku se situace nezlepsila?
   Hezky den.

   VM

 2. Algerová says:

  Dobrý den,
  mám telefon xiaomi redmi 4x a též mám problém s lokalizací GPS – v mapy.cz nebo google maps, při otevření aplikace mi nevyhledá moji aktuální polohu (když už jí vyhledá, tak většinou o pár km jinde, než se opravdu nacházím), při zadaní trasy neustále čeká na pozici z GPS, hlásí „hledání GPS“.
  Vše mám nastavené tak, jak je výše popsáno, telefon jsem aj uvedla do továrního nastavení a přesto je problém stále stejný 🙁
  Kam se mohu s telefonem obrátit o pomoc nebo je to důvod k reklamaci telefonu?
  Předem děkuji za info.

  • Dobry den,
   pokud se Vam GPS ani spravne „nechytne“, skoro bych telefon reklamoval u Vaseho prodejce.

   Problemy popsane v clanku se tykaly politiky uspory baterie, ktera je u Xiaomi dost agresivni. Pokud mate vse nastaveno a jak je popsano vyse, zkusil bych telefon reklamovat.

   Hezky den.

   VM

 3. Vendy says:

  Tento příspěvek mne zaujal, protože mám obdobný problém na telefonu Xiaomi Redmi 7a. Program Sports Tracker (program pro záznam sportovních aktivit) nedokáže zaznamenat trasu v mapě, ani změřit délku trasy. Stejně se chová program Polar Beat. Na telefonu Sony Xperia samozřejmě programy fungují bezchybně. Chápu, že ty dvě značky jsou úplně jiná liga, nicméně i na lowendu by určování polohy fungovat mělo, pokud v telefonu je. Myslíte, že je to na reklamaci telefonu?

  • Dobrý den,
   chci se zeptat, co přesne znamená ‚nedokáže zaznamenat trasu v mapě ani změřít vzdálenost‘?

   Jak vypadá vysledek? Trasa je nepřesná? Nebo vůbec není zaznamenána? Bohužel s těmito aplikacemi nemam zkušenost, vše jsem testoval na aplikaci runkeeper, případně zkuste mapy.cz. Můžete vyzkoušet s těmito aplikacemi? Pokud je dle článku nastaveno řízení spotřeby, melo by to fungovat.

   Bohuzel uvedeny model nemám nyní u sebe k dispozici pro otestování.

 4. Mi8 navigace says:

  Prvni kus Mi8 jsem vratil, protoze po pul hodine vypadla anvigace ale prijimal vsech pet operatoru , az 36 druzic. Dalsi Mi8 prijimal jen GPS a Glonas, presnost byla prumerna – vratil jsem ho. Treti Mi8 byl trochu lepsi avsak po aktual.. na MIUI 10 zacal prijimat vsechny operatory (GPS, Glonas, Galileo, Beidou a japan) a 36 druzic, presnost stopy v Locus map byla vinikajici a bez vypadku. Bohuzel po upgrade na MIUI 11 se vse vratilo k prumeru, pocet druzic tak 12. Vratit MIUI zpet na verzi 10 je dost riskantni a komplikovane, tak nevim jestli to risknu. Pomohla by rada od nekoho kdo s tim ma zkusenost.

  • Dobry den,
   osobne jsem po nastaveni politiky uspory energie nemel s GPS zadny problem. V pripade 12 druzic je mereni dle Vaseho nazoru nepresne?
   Ohledne vraceni MIUI verze Vam bohuzel nemohu pomoci, nemam s tim zadnou zkusenost.

 5. Spořič baterie says:

  Vypnula jsem přímo v nastavení aplikace Sports Tracker Spořič baterie z původního „MIUI“ a ukazuje už to přesně. Bylo mi divný, že u předchozího mobilu (Lenovo) to bylo přesné a u Xiaomi ne. Už to ukazuje přesnou trasu sportování, díky 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..