Mitad del Mundo, Ekvádor

Během mých pracovních cest do Quita jsem se snažil využit volný čas v této zemi na maximum. Dalším místem, které jsem navštívil byl památník Mitad Del Mundo a také Pululahua Geobotanical Reserve, severně od Quita.

Obě místa se nacházejí poměrně blízko u sebe asi 30 km severně od centra Quita. Pululahua Geobotanical Reserve je chráněné území nacházející se v kráteru sopky Pululahua. Do dna kráteru vede pěkný trail (cca 2 h) a vyrazit můžete odsud https://mapy.cz/s/3pVLH. Na uvedeném místě je také kavárna s krásným výhledem do kráteru. Více informací potom můžete najít třeba na odkazech níže:

Na toto místo jsem dostal tip od řidiče taxi a byl jsem velmi příjemně překvapený. Z Pululahua Geobotanical Reserve se taxi dostanete k Mitad del Mundo za cca 2$.

Mitad del Mundo je památník, který se nachází v pásmu rovníku. V areálu je vyznačená čára, symbolizující pomyslné rozdělení jižní a severní polokoule. Nicméně celý rovník je 5 km široký 🙂

Dále se v areálu nacházejí restaurace a muzea (planetárium, muzeum čokolády). Dále si zde můžete vyzkoušet různé fyzikální pokusy, které jsou zábavné i poučné. Vstup do areálu stál v roce 2019 5$ pro dospělého a 2,50 $ pro děti. Další informace můžete najít na odkazech níže (anglicky, španělsky):

Mitad del Mundo
Mitad del Mundo

V Quitu je možné využít služeb místních „cestovní kanceláří“ a domluvit si organizovaný výlet. Nicméně můžete vyrazit i sami a za ušetřené peníze se na místě třeba dobře najíst 🙂

Pro cestu z centra tak Quita doporučuji využít Uberu, vyjde vás to na cca 15$ (můžete jet zdarma do výše 15 $ při vložení promo kódu 57WQQUE přímo v aplikaci). Na zpáteční cestu jsem využit Uber také, je možné ho objednat z wifi v jedné z restaurací v areálu Mitad Del Mundo.

Dále je možné využít i místní autobus patřící k MHD, ale vzhledem k ceně Uberu jsem o této možnosti ani neuvažoval.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..