Zkoušky DELE B1

Na začátku roku 2019 jsem se přihlásil na zkoušku DELE a pokusil se získat mezinárodně uznávaný certifikát DELE úrovně B1. Úroveň B1 mi jako první přišla zajímavá. Zkoušku mám za sebou, ale v době přípravy tohoto článku jsem nevěděl výsledky. Rozhodl jsem se sepsat několik tipů, které mi během přípravy pomohly.

Zkoušky se v ČR konaly v roce 2019 pouze v Institutu Cervantes v Praze. To byla moje výhoda, protože už dva roky do Institutu na španělštinu chodím, prostředí a některé vyučující tak znám. Na místo konání zkoušku se dostanete pohodlně MHD (metro I.P. Pavlova, tramvaj Štěpánská).

Pokud uvažujete o zkoušce DELE, na stránce Institutu Cervantes naleznete přehled všech termínů konání zkoušky v daném roce. Výsledky se odesílají do Španělska a budete na ně čekat skoro 3 měsíce. V případě úspěchu budete čekat další 3 měsíce na certifikát.

Samotný Institut Cervantes nabízí přípravné kurzy ke zkouškám DELE. Přípravné kurzy na zkoušky DELE je možné najít v nabídce klasických jazykových škol.

Přípravný kurz může pomoci, ale je spoustu dostupných materiálů, díky kterým se na zkoušku můžete připravit i sami. O nich ještě něco sepíšu v jednom z dalších článků, stejně tak jako něco o průběhu samotné zkoušky.

Jaké jsou vaše zkušenosti se zkouškou DELE?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..