Nexen N’BLUE HD

V dnešní novince se chci podělit o pár postřehů k používaným letním pneumatikám. Po několika letech spokojeného používání pneumatik Continental (konkrétně ContiPremiumContact 2) mi mým mechanikem byla doporučena alternativa v podobě Nexen N’BLUE HD (v rozměru 205/60 R15).

Na letních pneumatikách Continental jsem najezdil odhadem 60 000 km a byl jsem s nimi maximálně spokojen co se týče výdrže, hluku i spotřeby. Pneumatiky byly obuté na Octavii II 1.9 Tdi 77 kw. Plánoval jsem pneumatiky vyměnit za novější model ContiPremiumContact 5.

Nicméně můj mechanik mi doporučil pneumatiky Nexen N’BLUE HD, které mají prý velmi dobré reference od řidičů. Svou roli sehrála také cena, pneumatiky jsou podstatně levnější než prémiové značky jako Contintal, GoodYear a dalsí. Rozhodl jsem se pneumatiky vyzkoušet.

Nexen N’BLUE HD

Po roce používání a 10 000 najetých kilometrech nepozoruji žádný rozdíl, dokonce se mírně snížila průměrná spotřeba. Jsem zvědavý na porovnání s kilometrovým výkonem pneumatiky s modelem od Continentalu. Na toto srovnání je však prozatím příliš brzy.

Jaké jsou vaše zkušenosti s pneumatikami Nexen?

Příspěvek vytvořen v rámci dlouhodobé spolupráce s e-shopem pneu-kvalitne.cz, kde je možné pneumatiku Nexen N’BLUE HD zakoupit. Pneu-kvalitne.cz je ověřený prodejce letních a zimních pneumatik.