Cesta z letiště v Curychu

Letiště v Curychu se nachází cca 10 km od centra města poblíž města Kloten. K dispozici je několik možností, jak se z letiště do centra města dostat. Tyto možnosti se liší cenou a dobou trvání cesty. Podívat se na ně můžete v dnešním článku.

Vlak

Curych oproti Praze nabízí velmi pohodlnou, rychlou a bezpečnou cestu z letiště do centra města vlakem na hlavní nádraží. Z moji zkušenosti je to nejlepší možná varianta. Cena lístku pro dospělého je 6, 80 CHF, pro dítě 3, 40 CHF (07/2019) a cesta trvá přibližně 10 minut.

Stačí na letišti sledovat šipky k odjezdu vlaků, který se nachází pod letištěm. K cestě na hlavní nádraží můžete využít příměstské (označené S) vlaky S2, S16 nebo S24 (případně mezinárodní ICx a regiolnální IRx). Každý s těchto spojů jezdí každých 30 minut. Vlaky operují přibližně od 5 hodin od rána do půl 1 ráno.

Jízdenky lze zakoupit v automatech na letišti, platba kartou je samozřejmostí.

Tramvaj

Pokud máte zájem o zážitkovou jízdu na povrchu, je možné využít tramvaj. Stačí následovat šipky vedoucí k tramvaji, nastoupit na Linku 10, která vás opět zaveze na hlavní vlakové nádraží. Cesta zabere 35 minut a v případě samostatné jízdenky vás vyjde opět na 6, 80 CHF a 3, 40 CHF pro dítě (07/2019) .

Dále je možné zakoupit denní jízdenku platnou 24 hodin s cenou 13,60 CHF pro dospělého a 6,80 CHF pro dítě (07/2019).

Shuttle bus

Většinu hotelů v centru Curychu obsluhují také letištní shuttle busy. Jízdenku je možné koupit dopředu na internetu nebo prostřednictvím hotelu. Informujte se u hotelu o možnosti rezervace.

Shuttle bus jezdí minimálně 1x za hodinu a cesta trvá v závislosti na umístění hotelu 30 – 40 minut. Cena pro dospělého je 25 CHF ( 07/2019), dítě zdarma v doprovodu rodičů.

Taxi

Poslední možností je využít taxi. Tato možnost je suverénně nejkratší, do centa města se dostanete za 15 minut. Na druhou stranu je také nejdražší, počítejte s cenou 60 – 70 CHF.

Z vlastní zkušenosti mohu maximálně doporučit využít vlakového spojení. Vlak obsluhují pohodlné a klimatizované vlaky.

Doprava na letiště v dalších zemích

Již jsem dříve psal podobný článek o dalších městech a plánuji ho průběžně doplňovat:

Jak jste se v Aténách na letiště dopravovali vy?

A jak se z letiště přepravujete vy? 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..