Konec podpory Windows 7

Podpora operačního systému Windows 7 bude ze strany společnosti Microsoft ukončena 14. ledna 2020.

Po tomto datu už nebude k operačnímu systému Windows 7 k dispozici technická podpora a aktualizace softwaru ve službě Windows Update. Zkušenosti s ukončením podpory Windows XP však naznačují, že v případě nalezení kritické chyby bude vydána mimořádná aktualizace, která problém opraví. V každém případě je doporučeno přejít na novější verzi systému před tímto datem. V úvahu přicházejí Windows 8, ale doporučená varianta je přechod na aktuální a podporované Windows 10.

Důležité je, že i po 14. lednu 2020 bude možné s Windows 7 pracovat. Tento systém však bude kvůli chybějícím aktualizacím a technické podpoře více ohrožen bezpečnostními riziky a viry.

Přeinstalování Windows

Jako řešení společnost Microsoft doporučuje nákup nového zařízení s Windows 10 nebo přeinstalování vašeho současného počítače na tento systém. Veškeré informace k ukončení podpory Windows 7 jsou k dispozici na stránkách společnosti Microsoft.

V případě, že si nejste jisti, zda-li je přeinstalování u vašeho počítače možné, kontaktujte nás, rádi vám v Praze pomůžeme nebo v Brně pomůžeme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..