Canyamel Mallorca

V září 2019 jsme strávili kratší podzimní dovolenou na Mallorce. Jako místo naší dovolené jsme vybrali menší hotel v městečku Canyamel.

Canyamel je malé městečko na severovýchodě Mallorcy, asi jednu hodinu cesty autem z letiště v Palmě. Jak si půjčit auto na Mallorce jsem popisoval zde. Ve městě Canyamel se nachází jedna menší písčitá pláž.

Pláž má velmi pozvolný vstup do moře, místo je tak vhodné pro dovolenou s dětmi, podobně jako Mackenzie beach v kyperské Larnace.

Na výlet se nechá vyrazit na nejhezčí pláže na Mallorce, jako jsou Cala Mesquida, Cala Torta, Cala Mitjana nebo Cala Estreta. K plážím Cala Torta, Cala Mitjana a Cala Estreta se nechá dojít pěšky z městečka Cala Mesquida, kde také zadarmo zaparkujete. Cesta vede poměrně těžším terénem, proto doporučujeme sportovní obuv a můžete se na ní podívat na mapy.cz. Na uvedených plážích nemusí být v provozu občerstvení, proto doporučujeme s sebou alespoň něco k pití.

Cesta na Cala Torta z Cala Mesquida
Cesta na Cala Torta z Cala Mesquida nabízí i takovéhle výhledy

Případně se po lesní cestě nechá dojet autem až ke Cala Torta.

Dále na uvedených plážích je během září a října větší pravděpodobnost výskytu velkých vln.

V dojezdové vzdálenosti od Canyamelu se nachází město Capdepera, ve kterém se nacházejí větší nákupní možnosti a bohatý noční život.

Okolí města Capdepera je ideálním místem pro příznivce pěší turistiky. V okolí se nachází nespočet turistických tras, na kterých vás ohromí fantastické výhledy. Jejich přehled naleznete na této webové stránce (španělsky, ale velmi intuitivní a mapa překlad nepotřebuje).

Za nás můžeme tuto oblast velmi doporučit především pokud vyhledáváte menší a klidnější místa s menším počtem turistů.

Jaké jsou vaše zkušenosti s Mallorcou? Případně s Canyamelem?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..