Lyžování v okolí Brixenu

Lyžování v Lienzu a okolí jsem popisoval v jednom z předchozích článků. V dnešním příspěvku bych chtěl popsat dvě oblíbená střediska v okolí Brixenu – Plose a Ratchings – Jaufen

Město Brixen leží v severní Itálii kousek od hranic s Rakouskem. Z Prahy do Brixenu tak cesta trvá v závislosti na dopravě mezi 6 a 7 hodinami, jde tak o poměrně dobře dostupný region, podobně jako Lienz.

V okolí Brixenu jsme vyzkoušeli dvě střediska – Plose a Ratchings. V obou případech šlo o jarní lyžování na konci března.

Plose

Dolní stanice lanovky střediska Plose se nachází cca 8 km od Brixenu ve vesničce St. Andrä – Sant’Andrea in Monte a nabízí kombinaci modrých, červených a černých sjezdovek. Do střediska je možné se dostat také z druhé strany z vesnice Palmschoss – Plancios, nicméně při cestě z Brixenu doporučujeme využít první možnost.

Vzhledem k termínu (konec března) byl ve středisku těžký mokrý sníh, na kterém se od časného odpoledne prakticky nedalo lyžovat.

Toto středisko tak nemůžeme doporučit pro jarní lyžování v pozdějších termínech. Jinak jde o pěkné velké středisko s kvalitními službami.

Sáňkařská dráha Plose

Ve středisku se nachází velmi oblíbená 9 km dlouhá sáňkařská dráha RudiRun, která začíná u horní stanice lanovky a nabízí velmi technické pasáže pro náročnější sáňkáře. Pro rodiny s dětmi je doporučená dráha z Rifugio Rossalm do Valcroce.

Informace o sáňkování včetně ceny za půjčení saní jsou uvedeny na webu plose.org.

Cena denního skipassu byla v roce 2014 38 eur, v sezoně 2019 – 2020 je cena denního skipasu 49 eur. Aktuální ceník je možné najít na adrese bergfex.com (anglicky).

Ratchings – Jaufen

Druhou možností pro nás bylo středisko Ratchings – Jaufen. Toto středisko se nám v našem termínu líbilo mnohem více, je větší, lépe položené a sníh tak zde držel velmi dobře po celý den. Opět platí pro pozdější termíny.

Nástupní stanice lanovky se nachází asi 40 minut jízdy autem od Brixenu ve vesničce Bichl – Colle, což je oproti Plose mírná nevýhoda.

Středisko nabízí dostatečné množství modrých a červených sjezdovek tak, jak je vidět na mapce celého střediska.

Mapa lyžařského střediska Ratchings – Jaufen

Ceny skipasů jsou stejné jako v Plose, v sezoně 2019 – 2020 stál denní skipas 49 €. Dále jsou v nabídce skipasy na 3 a 4 hodiny za 39 €, resp. 44 €.

Aktuální ceny skipasů jsou uvedené na stránce ratschings-jaufen.it (anglicky).

Sáňkařská dráha Ratchings

Stejně jako v Plose i v Ratchings se nachází velmi oblíbená sáňkařská dráha (v mapce výše znázorněna zeleně).

Délka sáňkařské dráhy je 5 km a začátek se nachází u horní stanice kabinkové lanovky. Více informace k sáňkování je uvedeno zde (anglicky).

Brixen

Brixen je město s více než 20 000 obyvateli a nabízí tak mnoho možností pro zábavu. Přes vyhlášené restaurace a bary až po bohaté wellness.

Za návštěvu po celém dni na svahu tak stojí místní akvapark Acquarena, ve kterém naleznete vnitřní a venkovní bazény (jeden je otevřen i v zimě), saunu a posilovnu. Rozhodně doporučujeme.

A jaké jsou vaše zkušenosti s tímto regionem? Jaká střediska doporučujete v okolí Brixenu k návštěvě vy?

Zkušenosti a tipy můžete popsat do komentáře pod článkem nebo mi napište.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..