Letenky do Ekvádoru

Ekvádor bohužel nepatří mezi z Evropy dobře dostupné destinace a od toho se odvíjí cena letenek.

Článek bere v potaz pouze letenky z Prahy. V poslední době jsem nezaznamenal žádnou větší akci na letenky do této země. Trochu ušetřit se dá včasným nákupem, ale i přesto musíte počítat s vyšší cenou v porovnání třeba s turistickými destinacemi v Asii.

Moje zkušenost s cestou do Quita byl let s KLM z Prahy přes Amsterdam, který operoval ve všech případech Boeing 777 (2018 a 2019). Zpáteční let z Quita pokračuje do Guayaquilu a poté zpět do Amsterdamu. V Guayaquilu je nutné na cca 1 hodinu opustit letadlo kvůli úklidu a výměně posádky. Cestu to tak protáhne cca o 2 hodiny.

Další možností je let s Air France přes Paříž, případně kombinace s KLM se dvěma přestupy. Tato možnost však není příliš pohodlná. U Air France je možné „chytit“ Boeing 787 (leden 2020).

Poslední možností s jedním přestupem je letět s Iberií přes Madrid. Cena letenek s Iberií byla však vždy nejdražší možností. Druhou nevýhodou bývají zpáteční lety s přestupem ve Venezuele.

Tyto 3 možnosti bych mohl doporučit. Za sebe bych opět vybral KLM, jehož palubní servis je výborný a v Amsterdamu jsou krátké přestupy.

V úvahu jsem nebral lety přes USA, případně Panamu (Lufthansa), přestože i tak je možné se do Ekvádoru dostat. Další možností je naplánovat cestu po jižní americe a do Ekvádoru přeletět z některé lépe dostupné země. Návštěva této krásné země za to stojí.

Letiště v Quitu po cestě s KLM
Letiště v Quitu po cestě s KLM

Informace o leteckých společnostech a cenách jsou uvedeny tak, jak byly platné v lednu 2020.

Cena letenek

Cena letenek závisí především na tom, jak dopředu letenky kupujete. Z mé zkušenosti je běžná cena od 23 000 – 33 000 Kč. Letenky je možné zakoupit přes stránky vybrané letecké společnosti, na letuska.cz nebo je možné využít jakýkoliv on-line srovnávač.

Kdy letět do Ekvádoru

Nejvhodnější doba kdy letět do Ekvádoru záleží, kam v Ekvádoru se chcete vydat. Ekvádor leží na rovníku, oproti počasí u nás jsou teploty velmi příznivé, ale při prozkoumávání okolí Quita a hor rozhodně doporučuji vyhnout se chladnějšímu deštivému období od ledna do konce dubna.

Pobřeží Ekvádoru a Galapágy je možné navštívit po celý rok.

Jak jste do Ekvádoru letěli vy? Máte dotaz, poznámku nebo informaci k doplnění? Kontaktujte mě nebo zanechte vzkaz v komentáři pod článkem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..