Historické centrum Quita

Jedním z prvních míst, které jsme během naší cesty do Ekvádoru navštívili a které rozhodně stojí za návštěvu je historické centrum Quita.

Historické centrum Quita jsem zmiňoval také v článku Co vidět v Quitu. Myslím ale, že stojí za to mu věnovat samostatný článek.

Historické centrum Quita se nachází přibližně uprostřed města. Od severu ho ohraničuje katedrála Basilica del Voto Nacional, od jihu zase socha El Panecillo.

Připravil jsem krátkou mapu s trasou cesty po historickém centru města. Můžete se taxi nechat dovézt k Bazilice del Voto Nacional, nebo případně na opačný konec cesty k soše El Panecillo a projít si celou trasu pěšky.

Pohled k El Panecillo z historického centra Quita

Jedno z nejhezčích míst v Quitu je podle mého názoru Plaza de de la Independencia.

Plaza de la Independencia, Quito

Uvedená místa rozhodně doporučuji nenavštěvovat v nočních hodinách. V Quitu a v Ekvádoru obecně se v roce 2019 vzhledem ke krizi ve Venezuele zhoršila bezpečnostní situace a není doporučeno navštěvovat tato místa po setmění vzhledem k častým přepadením.

Během dne se doporučuje ostražitost, ale uvedená místa by měla být bezpečná.

Navštívili jste historické centrum Quita? Jak se vám líbilo? Své poznámky mi můžete napsat e-mailem, nebo přidat komentář pod článek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..