Vulkán Cotopaxi

Před cestou do Ekvádoru byl pro mě vulkán Cotopaxi hlavním cílem, který jsem chtěl během mého pobytu navštívit. A díky jednodennímu výletu z Quita se mi to podařilo.

Nejdříve něco o samotném vulkánu:

Cotopaxi je stratovulkán v Andách v Národním parku Cotopaxi ležící zhruba 70 kilometrů od hlavního města Ekvádoru, Quita. Se svou výškou 5897 metrů je druhým největším masivem ve státě, ale nejznámějším a nejvíce navštěvovaným.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Cotopaxi

Nyní k samotné cestě k vulkánu. Vzhledem k poloze, kdy se nachází cca 70 km od Quita, není možné ani reálné dostat se k vulkánu autobusem. Pokud máte půjčené auto, můžete vyrazit autem až na parkoviště pod vulkánem, pokud si na to troufáte.

Já jsem tu možnost neměl, takže jsem využil organizovaného celodenního výletu z Quita. A musím říct, že to byla dobrá volba. Po chvíli hledání se mi nejvíce líbila nabídka cestovní agentury Nature Galapagos. V ceně 60 USD byla doprava z / do Quita, snídaně a večeře, průvodcovské služby.

Autobus vás doveze až na poslední možné parkoviště a z něj máte dvě možnosti. První lehčí je vyrazit pouze k poslední „chatě“ Refugio José Rivas na úpatí sopky. Tato možnost zvládne každý.

Vulkán Cotopaxi schovaný v mracích

Druhou možností je vystoupat o něco výše až k ledovcům vulkánu (cca 1 hodina). V obou případech se dostanete k hranici 5 000 metrů nad mořem. Doporučuji dostatek vody, čokoládu a případně po cestě nakoupit lístky koky proti výškové nemoci. Obecně tato možnost není doporučena lidem s problémy se srdcem a špatnou fyzickou kondicí.

Důležité je mít s sebou teplé oblečení a pohodlné boty.

Dále je možné cestu z vulkánu až k laguně Limpiopungo absolvovat na horském kole (v ceně výletu).

Pokud byste měli zájem o vystoupání až na vrchol Cotopaxi, je možné najít privátní tour, kdy vás na vrchol vyvede horský průvodce. Je nutné horolezecké vybavení a zkušenosti s vysokohorskou turistikou.

Máte dotaz k cestě Cotopaxi? Kontaktujte mě nebo napište do komentáře.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..