Barum Bravuris 5

Barum Bravuris 5 HM je kvalitní letní pneumatikou od předního českého výrobce pneumatik Barum.

Otrokovický výrobce pneumatik Barum těží z technologického zázemí koncernu Continental, jehož součástí se firma stala již v roce 1993.

Od té doby se ze společnosti Barum stal evropský výrobce pneumatik, který se těší oblibě zákazníků především kvůli skvělému poměru cena / výkon.

V roce 2018 firma uvedla na trh řadu produktů s číslem 5 v názvu. Šlo o zimní pneumatiku Barum Polaris 5, celoroční pneumatiku Barum Quartaris 5 a letní pneumatiku Barum Bravuris 5 HM, které se věnuje tato novinka.

Barum Bravuris 5 (zdroj: barum.cz)
Barum Bravuris 5 (zdroj: barum.cz)

Pneumatika navazuje na úspěšný model Barum Bravuris 3, který se nyní vyrábí souběžně s mladším sourozencem.

Vysoký kilometrový výkon

Směs High Mileage, ze které je pneumatika vyrobena se je vyráběna novou polymerovou technologií, která se vyznačuje delší životností této pneumatiky. Inovativní dezén se středovými žebry a optimalizovanými postranními drážkami a lamelami zajišťuje spolehlivé odvalování.

Štítek EU pro značení pneumatik

Štítky EU pro značení hlučnosti, spotřeby paliva a délky brzdné dráhy můžete nalézt na stránkách výrobce po vybrání konkrétního rozměru pneumatik.

Barum Bravuris v testech ADAC

Letní pneumatika Bravuris 5 (žádná pneumatika výrobce Barum) se v posledních několika letech nedostala do výběru testovaných pneumatik společnosti ADAC. Ani v letošních testech letních pneumatik ADAC se tato pneumatika neobjevila, není proto možné její srovnání s modely ostatních výrobců. Dle dostupných údajů srovnávačů heureka.cz a zbozi.cz jde však o velmi oblíbenou volbu českých řidičů.

Příspěvek vznikl ve spolupráci s e-shopem pneu-kvalitne.cz.

Jaké jsou vaše zkušenosti s pneumatikami Barum? Můžete mi napsat nebo zanechat komentář pod článkem.

Zdroj technických dat a obrázku: barum.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..