Pomalý chod Acer V5-122P

U notebooku Acer V5-122p jsem při instalaci SSD disku a instalaci Windows 10 zaznamenal neobvyklý problém s vytížením CPU a pomalou odezvou systému.

Problém způsoboval, že notebook byl velmi pomalý a pouhý pohyb kurzoru myši nebyl plynulý.

Zároveň ve Správci úloh bylo vytížení CPU mezi 60 – 80 % bez zjevné příčiny a žádných spuštěných programech. Po několika pokusech s odinstalováním vybraných ovladačů jsem přišel na to, že problémy způsoboval ovladač grafické karty AMD Radeon HD 8250. Po jeho odinstalování došlo k rapidnímu zrychlení počítače a plynulému chodu systému. Při odinstalování tohoto ovladače se však po restartu ovladač nainstaloval zpátky.

K řešení problému pomohlo v tomto případě odinstalování zařízení včetně odstranění software tohoto ovladače. Můžete tak udělat ve správci zařízení, pokud rozkliknete ovladač AMD Radeon HD 8250 a na záložce Ovladač vyberete možnost Odinstalovat zařízení.

Odinstalovat zařízení ( ilustrační obrázek z jiného PC )

Na další obrazovce je nutné zaškrtnout volbu Odstranit software ovladače tohoto zařízení. Windows následně nainstaluje nejnovější ovladač automaticky.

Odstranit software ovladače tohoto zařízení (ilustrační obrázek z jiného PC)

Operační systém Windows nainstaloval automaticky Základní grafický adaptér Microsoft, se kterým se chod notebooku vrátilo do normálu. Něco o základním grafickém adaptéru Windows je napsáno v článku na webu microsoft.com.

Pokud byste nebyli s výkonem grafické karty spokojeni se základním grafickým adaptérem, můžete využít návod na webu community.acer.com a nainstalovat ovladač AMD z jiného modelu. Stačí postupovat přesně podle návodu na odkazu výše.

Se správným ovladačem a novým SSD diskem došlo k rapidnímu nárůstu výkonu a rychlosti při práci s notebookem. Jediným limitem je nepříliš výkonný procesor AMD Quad-Core A6-1450 (1.0 GHz).

S instalací ovladačů vám rádi pomůžete v Brně a Praze.

Řešili jste podobný problém s notebookem Acer V5-122P? Případně s jiným notebookem Acer řady V..? Napište mi nebo zanechte komentář pod článkem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..