Barum Brillantis 2

Pneumatika Barum Brillantis 2 je na českém trhu stálicí mezi letními pneumatikami. Oproti mladším sourozencům jako je Bravuris 5 nebo Bravuris 3 se vyznačuje velmi dobrým poměrem cena / výkon.

Tato pneumatika byla uvedena trh již před několika lety, nicméně stále se těší výrazné oblibě. Tato obliba spočívá v kvalitním provedení pneumatiky a také skvělým poměrem cena / výkon.

Hlavní aspekty pneumatiky

Brillantis 2 se vyznačuje vysokým kilometrovým výkonem, což je oceňovaný parametr každé pneumatiky. Díky asymetrickému dezénu je pneumatika velmi stabilní na mokru a velmi výrazně se prosadila při testech za horších povětrnostních podmínek. Výsledkem je kratší brzdná dráha na mokru a zlepšená ovladatelnost vozu při aquaplaningu.

Za zmínku stojí také nižší hlučnost při provozu. Toho je dosaženo velmi hladkým odvalováním pneumatiky po asfaltu.

Brillantis 2
Letní pneumatika Brillantis 2 (barum.cz)

Recenze pneumatiky Brillantis 2

Myslím, že pneumatika Brillantis 2 nedosahuje kvalit pneumatik značky Continental nebo dalších prémiových výrobců, ale myslím, že to ani není jejím cílem. Hlavní výhodou je velmi dobrá kvalita za zajímavou cenu. Recenze této pneumatiky v konkrétních rozměrech je možné najít např. na portále heureka.cz.

Recenze pneumatik Brillantis 2 v rozměru 195/65 R15 91T, Barum Brillantis 2 165/70 R14 81T nebo Barum Brillantis 2 175/65 R14 82T.

Pneumatika Brillantis 2 se v minulosti účastnila také dvou testu letních pneumatik ADAC. V roce 2012 se umístila na 5. místě v testu letních pneumatik v rozměru 165/70 R14.

V roce 2016 následně dosáhla průměrných výsledků při testech letních pneumatik ADAC v rozměru 185/65 R 15 88 H.

Od té doby se v testech tato pneumatik již neobjevila.

Dostupné rozměry (květen, 2020)

I přesto, že pneumatika je na trhu již více než 6 let, stále je možné zakoupit poměrně širokou paletu rozměrů. Aktuálně (květen, 2020) byly např. v e-shopu pneu-kvalitne.cz dostupné rozměry pro 13., 14., 15. a 16. palcová kola.

Příspěvek vznikl ve spolupráci s e-shopem pneu-kvalitne.cz.

Jaké jsou vaše zkušenosti s pneumatikami Barum? Můžete mi napsat nebo zanechat komentář pod článkem.

Zdroj: barum.cz (obrázek)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..