WD Green 3D NAND SSD

Dnes se podíváme na situaci, kdy disk WD Green 3D Nand SSD (nebo obdobný) se po připojení k PC neobjeví v seznamu diskových jednotek.

Pro občasnou potřebu zálohování menšího množství dat (do 200 GB) jsem na Alze zakoupil WD Green 3D Nand SSD. Spolu s externím boxem jde o poměrně praktické řešení.

Mým cílem bylo mít rychlý disk pro krátkodobou zálohu dat. Typickým případem jsou občasná přeinstalování Windows, případně výměna klasického HDD za rychlý SSD disk, kdy potřebuji na krátkou dobu zálohovat data z původního disku a po dokončení práce je zase zkopírovat zpět na nový disk. Nejde tedy o řešení dlouhodobou zálohu dat.

Po připojení disku se na rámečku rozsvítila kontrolní ikona, ale v počítači disk nebyl rozpoznám.

V takovém případě je nutné disk nejdřív naformátovat, aby došlo k jeho správnému zobrazní v PC. Naformátovat ho můžeme pomocí nástroje Správce disků. Ten ve Windows 10 spustíme tak, že klikneme pravým tlačítkem myši na Start a z možností vybereme Správa disků.

Správa disků ve Windows 10
Správa disků ve Windows 10

Ve správě disků je disk vidět jako Disk 1 s nepřiřazeným místem. V přehledu disků v Tento počítač tak disk není vidět vůbec.

Správa disků po prvním připojení disku
Správa disků po prvním připojení disku

V tuto chvíli je nutné disk naformátovat a vytvořit nový svazek. To můžeme udělat přímo ve správě disku, klikneme pravým tlačítkem na prostor u Disku 1 a vybereme možnost Nový jednoduchý svazek.

V průvodci nyní klikneme na Další. V dalším okně necháme vše tak, jak je. Bude vytvořen jeden nový svazek, který bude mít velikost celého disku.

V případě, že máte zájem o vytvoření více logických oddílů disku, můžete zmenšit velikost svazku a stejným způsobem vytvořit další. Potvrdíme kliknutím na Další.

Vytvoření nového jednoduchého svazku
Vytvoření nového jednoduchého svazku

Dále je možné přiřadit disku písmeno jednotky. Opět potvrdíme Další.

Přiřadit písmeno jednotky novému disku
Přiřadit písmeno jednotky novému disku

V posledním kroku je možné vybrat parametry formátování jako je systém souborů, velikost alokační jednotky a jmenovku svazku. Doporučuji ponechat defaultní nastavení, pouze svazek pojmenovat jak uznáte za vhodné.

Finální nastavení při vytvoření nového svazku
Finální nastavení při vytvoření nového svazku

Celý proces potvrdíme kliknutí na Dokončit v posledním kroku wizardu.

Dokončení průvodce vytvořením jednoduchého svazku
Dokončení průvodce vytvořením jednoduchého svazku

Těmito kroky dojde k vytvoření nového jednoduchého svazku externího disk a disk je následně viditelný po připojení k počítači.

Jaké jsou Vaše zkušenosti s externími disky WD? Máte k vytvoření nového svazku otázky? Neváhejte nechat komentář pod článkem nebo mě kontaktovat.

Se zálohováním vašich dat vám pomůžeme v Brně a Praze.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..