Výměna baterie Acer S3

Dnes jsem měl možnost pracovat na výměně baterie notebooku Acer Aspire S3.

Poznámka: Pokud je notebook v záruce, můžete níže uvedeným postupem o záruku přijít! Zvažte proto prosím tuto skutečnost před začátkem práce. Dále doporučuji veškeré práce provést v antistatických rukavicích.

Baterie se nachází uvnitř notebooku pod krytem. Její výměna je ale poměrně snadná. Ze zadní strany notebooku je nutné opatrně odšroubovat všechny šroubky a otevřít kryt notebooku. U horní strany pod monitorem vede připojení základní desky k displeji, proto je nutné toto vzít v úvahu při rozdělávání notebooku a víko opatrně otevřít, aby nedošlo k vytržení kabelů.

Po otevření víka doporučuji začít se šroubky, kterými je uchycena baterie. Následně je nutné odpojit všechny konektory, které brání ve vysunutí baterie. Celý postup je stručně naznačen na obrázku:

Naznačený postup při odpojení kabelů pro výměnu baterie Acer S3
Naznačený postup při odpojení kabelů pro výměnu baterie Acer S3

U kabelů (čísla 5 a 9) je po odpojení konektorů, resp. odšroubování reproduktoru (na obr. č. 3 a 4) nutné jejich opatrné odtažení doprava (č. 5) a doleva (č. 9). Pomoci může také video na youtube.

Následně je možné baterii opatrně vysunout směrem dolů. Při instalaci nové baterie je již postup retrospektivní. Novou baterii je možné zakoupit třeba v obchodě sunnysoft.cz (ale i dalších).

Poznámka: Využití informací uvedených v tomto článku je odpovědností každého návštěvníka této webové stránky. Nenesu žádnou odpovědnost za případné škody způsobené využitím informací na tomto webu.

Máte k výměně baterie v notebooku otázky? Neváhejte nechat komentář pod článkem nebo mě kontaktovat.

S notebooky Acer vám pomůžeme v Brně a Praze.

2 thoughts on “Výměna baterie Acer S3

  1. Notebook says:

    Mám za sebou také úspěšnou výměnu baterie, trochu jsem se tu inspiroval, protože se mi do toho nejdříve nechtělo. Nakonec to bylo docela snadné. Tomáš

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..