Vylepšení notebooku MSI Modern 14

Dnes jsem měl možnost pracovat na vylepšení notebooku MSI Modern 14, konkrétně zvětšené RAM paměti z 8 na 16 GB (maximální kapacita 32 GB).

Poznámka: Pokud je notebook v záruce, můžete níže uvedeným postupem o záruku přijít! Zvažte proto prosím tuto skutečnost před začátkem práce. Dále doporučuji veškeré práce provést v antistatických rukavicích.

Tento notebook je trochu specifický tím, že ani modul pro RAM paměť ani slot pro SSD disk nejsou přímo přístupné ze zadní strany notebooku. Je nutné odšroubovat celou základní desku. I přesto je postup poměrně intuitivní a při výměně RAM jsem se nesetkal s žádným problémem.

V prvním kroku je nutné odšroubovat 10 šroubků, jimiž je přichycen zadní kryt notebooku.

Šroubky na zadní straně notebook MSI Modern 14
Šroubky na zadní straně notebook MSI Modern 14

Po jejich odebrání je nutné opatrně vycvaknout zadní kryt notebook. Doporučuji celý notebook postupně a pomalu objet plastovým páčidlem (součástí mj také sady iFixit).

Po odejmutí krytu je nutné odpojit konektory na základní desce a postupně pomalu odlepit kabely, které jsou položeny na základní desce (č. 10, 11 a 12 na obrázku níže). Následně vyšroubovat šroubky, kterými je připevněna základní deska k tělu notebooku (č. 15 – 20 na obrázku níže).

Postup na rozebrání základní desky MSI Modern 14
Postup na rozebrání základní desky MSI Modern 14

Pokud se vše porařilo, je možné základní desku opatrně vyjmout. Postupoval jsem od pravé strany (od větráčku) a neměl jsem s vyjmutím žádný problém.

Po vyjmutí desky je přístupný jak slot M.2 SSD disku (č. 1 na obrázku níže), tak slot s operační pamětí (č. 2). Notebook má udávanou kapacitu RAM paměti až 32 GB a vhodné moduly naleznete třeba na Alze.

Umístění S.2 rozhraní a RAM modulu na základní desce
Umístění S.2 rozhraní a RAM modulu na základní desce

Po výměně disku nebo RAM paměti notebook postupně vrátíte do původního stavu.

Poznámka: Využití informací uvedených v tomto článku je odpovědností každého návštěvníka této webové stránky. Nenesu žádnou odpovědnost za případné škody způsobené využitím informací na tomto webu.

Máte k vylepšení notebooku otázky? Neváhejte nechat komentář pod článkem nebo mě kontaktovat.

S notebooky MSI vám pomůžeme v Brně a Praze.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..