Barum Polaris 5

Stejně jako jsem v letošním článku psal o pneumatice Barum Bravuris 5 bych chtěl nyní napsat o jejím zimním sourozenci a tím je pneumatika Barum Polaris 5.

Zimní pneumatika Polaris 5 je nástupcem jedné z nejúspěšnějších pneumatik zlínského výrobce pneumatik Barum a to konkrétně modelu Barum Polaris 3.

Tato pneumatika se pyšní především vynikajícím poměrem cena / výkon v porovnání s premiovými pneumatikami značek Continental, Goodyear nebo třeba Bridgestone. Tato vlastnost ji zajistili značnou oblibu u českých řidíčů o čemž svědčí prodeje této pneumatiky v České republice.

Myslím, že je škoda, že pneumatika nebyla ani jednou zařazena do testu zimních pneumatik, které každoročně provádí německý audoklub ADAC. Bylo by zajímavé vidět, jak tato pneumatika obstojí v přímé konfrontaci s modely ostatních výrobců, Nezbývá než doufat, že se pneumatika dostane do nékterého z budoucích srovnání.

Polaris 5
Zdroj: barum.cz

Pneumatika Barum Polaris 5 je určená především pro automobily střední třídy a vozy SUV. Stejně jako Bravuris 5 je tak vhodná především pro majitele vozu Škoda Octavia. Barum Polaris 5 se vyznačuje především vynikající trakcí na sněhu.

Inženýři Barumu zapracovali také zkrácení brzdné dráhy a zlepšení trakce, čehož bylo dosaženo optimalizací kontaktu s vozovkou.

Díky technologickým novinkám v konstrukci pneumatiky došlo k výraznému zlepšení jízdních vlastností na sněhu i na mokru. Zlepšení jízdních vlastností na sněhu je výsledkem upraveného profilu pneumatiky, který je sněhu a ledu přizpůsoben. Na mokru zase pneumatika účinně vytlačuje vodu z běhounu čímž dochází ke zvýšení bezpečnosti a komfortu při jízdě na mokré vozovce.

Komfortní zimní pneumatika. Optimalizace dezénu pneumatiky přispěla ke znížení hluku, kterým se zejména zimní pneumatiky projevují.

Máte zkušenosti se zimní pneumatikou Barum Polaris 5? Napište mi nebo můžete nechat komentář pod článkem.

Příspěvěk vznikl ve spolupráci s e-shopem pneu-kvalitne.cz, kde můžete pneumatiku Barum Polaris 5 nakoupit za skvělé ceny.

Zdroj: barum.cz, vlastní zkušenosti

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..