Chrome startuje po spuštění Windows

Dnešní článek popisuje situaci, kdy Google Chrome startuje po spuštění Windows a otevírá stránku Atharori.net (zipvale.com/JaLr), která obsahuje reklamu a dále také žádá o povolení pop-up oken. V článku se podíváme, jak tento konkrétní problém vyřešit.

Problém se projevoval tak, že po spuštění Windows (Windows 10 v tomto případě) se otevřel Google Chrome a stránka zipvale.com přesměrovaná na atharori.net.

Po pátrání na internetu a postupném vyzkoušení všech doporučení, kdy jsem nenarazil na žádný podezřelý a nežádoucí program. Přeinstalování Chrome včetně zakázání podezřelých aplikací po spuštění, nic nezabralo.

Ve druhém kroku jsem vyzkoušel Malwaresbytes, HitmanPro a test po restartu (Avast), bohohužel nic nezabralo.

Nakonec mi pomohla zmínka na internetovém foru zive.cz. Problém je poměrně jednoduchý, ve složce „:\ProgramData\Microsoft\Windows\Nabídka Start\Programy\Po spuštění“ se nacházel jediný program NonSteam. Po otevření tohoto programu v notepadu byl problém na světe:

  • @echo off
  • TITLE NonSteam update check..
  • start „“ http://zipavel.com/JaLR

Po smazání uvedeného souboru je problém se startujícím Chrome vyřešený.

V případě zájmu vám pomůžeme zbavit problémů s viry jak v Praze tak i v Brně.

Zdroj: zive.cz

2 thoughts on “Chrome startuje po spuštění Windows

  1. Felix says:

    Díky moc, pomhlo to … sice se otvírala jiná stránka a soubor se jmenoval nějak „Java 32.bat“ ale vnitřek stejnej … (až na tu cílovou adresu) … tak ještě jednou, Díky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..