Bridgestone Blizzak LM005

V dalším článku ze série novinek o zimních pneumatikách si dnes představíme největší překvapení letošního roku a tím je zimní pneumatika Bridgestone Blizzak LM005.

Proč vlastně jde o největší překvapení letošního roku? Tento titul jsem pneumatice přisoudil kvůli vítězství v letošním testu zimních pneumatik německého audoklubu ADAC.

Bridgestone Blizzak LM005 Zdroj: bridgestone.cz

Konkrétně pneumatika uspěla v testu zimních pneumatik 205 / 55 R16 H. Jde tedy o rozměr, který velmi často obouvají vozy jako Škoda Octavia, Volkswaggen Passat nebo třeba Hyundai i30. Jde o jeden z nejprodávanějších rozměrů pneumatik vůbec.

Očekávané vítězství jedné z nejlepších pneumatik posledních let Continental ContiWinterContact TS860 se tak nekonalo (tato pneumatika se v testu umístila na poměrně překvapivém 7. místě.

Výrobce Bridgestone deklaruje u zimních pneumatik Blizzak LM005 jejich určení především do sněhu a mokra. Reaguje tak na měnící se klimatické podmínky především ve střední evropě, kdy voda a sníh jsou nejčastější zimní povrchy.

Nové drážky v designu pneumatiky

Pneumatika Blizzak LM005 dosahuje velmi dobrých výsledků na sněhu a mokru především díky upraveným drážkám pro zimní období. Drážky Blizzak LM005 jsou hlubší a zasazené do zvlášního klikatého vzoru, aby lépe odváděly vodu, břečku a sníh z povrchu pneumatiky. Tím je tak dosaženo vynikající přilnavosti na zasněžených a mokrých vozovkách.

Drážky spolu s technologií NANOPRO-TECH™ a speciálními lamelami přispěli k výsledkům pneumatiky v letošních testech zimních pneumatik.

Příspěvěk vznikl ve spolupráci s e-shopem pneu-kvalitne.cz, kde můžete pneumatiku Bridgestone Blizzak LM005 nakoupit za skvělé ceny.

Tip: Již jsem psal o pneumatikách Barum Polaris 5, Michelin Alpin 6 a ContiWinterSport TS860.

Zdroj: bridgestone.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..