Ubytování v Quitu

Další ze série článků o cestování v Ekvádoru se týká možností ubytování obecně v Ekvádoru, speciálně poté v hlavním městě Quitu.

Článek byl napsán uprostřed krize cestovního ruchu, která byla způsobena pandemií koronaviru Covid-19. Pandemie bezprecedentním způsobem ovlivnila možnosti svobodného cestování po celém světě. Článek je psaný na základě vlastních zkušeností s přáním, že se situace v roce 2021 zlepší a cestování bude opět dostupné a informace zde uvedené budou opět užitečné.

V Quitu, jako v hlavním městě Ekvádoru jsou možnosti ubytování poměrně hodně široké. Záleží především na vašem rozpočtu a životním stylu. Níže je popsaných několik možností.

Hotel

Během mého pobytu v Quitu jsem byl ubytovaný ve dvou různých hotelech, konkrétně Hotel Reina Izabel a Best Western Zen. Ale ve městě se nachází několik desítek kvalitních hotelů světových řetězců – Marriot, Holiday Inn, Wyndham, Hilton, Sheraton a mnoho dalších. Ačkoliv nabídka hotelů se může mírně snížit, protože krizi způsobenou celosvětovou pandemií nepřežilo a zřejmě ještě nepřežije několik hotelů. Mezi nimi je zřejmě i výše zmíněný Best Western Zen, alespoň podle informace v zápisu Google Page.

Pohled z okna hotelu Reina Izabel v Quitu (2019)
Pohled z okna hotelu Reina Izabel v Quitu (2019)

S očekávaným oživením cestovního ruchu bude v budoucnu opět z čeho vybírat.

Pro rezervaci můžete využít přímo stránky daného hotelu nebo v Ekvádoru velmi dobře funguje portál booking.com.

V hotelech personál umí velmi dobře anglicky a obecně jsou v hotelech k dispozici služby jako je posilovna, snídaně, praní prádla, zajištění fakultativních výletů, objednání taxi a dalších. Španělština je ale určitě vítaná a pomůže vám v komunikaci s místními.

Airbnb

Stejně tak dobře jako portál booking.com funguje v Ekvádoru airbnb.com (referral odkaz). Na konci prosince 2020 bylo na tomto portálu k dispozici více než 300 možností, kde se ubytovat. Airbnb nabízí propracované možnosti filtrování výsledků, věřím, že si zde tak vybere každý dle svých preferencí.

Couchsurfing

Další možností ubytování především pro mladší a / nebo low-cost cestovatele je i v Quitu možné využít Couchsurfing.  Konkrétně přímo v Quitu bylo na konci roku 2020 více než 17 000 potenciálních hostitelů. Jedná se o celkový počet bez rozlišení těch, jejichž gauč je k dispozici.

TIP: Něco o službě couchsurfing si můžete v angličtině přečíst zde.

Věřím, že článek napomohl tomu, aby si každý vybral typ ubytování, který odpovídá jeho preferencím a třeba i rozpočtu. Pro low-cost cestovatele můžeme být velmi zajímavý couchsurfing, nicméně vzhledem k bezpečnostní situaci v zemi bych volil obezřetnost. Latinská Amerika byla zasažena koronavirem velmi silně a v roce 2021 se očekává velká ekonomická krize což spolu s imigranty z Venezuely může zhoršit bezpečnostní situaci v zemi.{„type“:“block“,“srcClientIds“:[„d6e4473d-c54a-4ff7-9288-4bc9944fd08c“],“srcRootClientId“:““}

Moje cesty do Ekvádoru skončili v roce 2019. Máte někdo novější informace nebo se jenom chcete podělit o vaše zážitky? Kontaktujte mě nebo napište do komentářů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..