Pululahua Geobotanical Reserve

Pululahua Geobotanical Reserve je chráněná oblast kolem sopky Pululahua na severu kantonu Quito v provincii Pichincha. Nachází se asi 20 km severně od Quita.

Článek byl napsán uprostřed krize cestovního ruchu, která byla způsobena pandemií koronaviru Covid-19. Pandemie bezprecedentním způsobem ovlivnila možnosti svobodného cestování po celém světě. Článek je psaný na základě vlastních zkušeností s přáním, že se situace v roce 2021 zlepší a cestování bude opět dostupné a informace zde uvedené budou opět užitečné.

Rezervaci jsem navštívil během výletu k Mitad Del Mundo, protože se nachází přibližně 5 km od této památky. Stojí za to proto výlet spojit a navštívit obě místa.

Nutno dodat, že já sám jsem se o tomto místě dozvěděl od řidiče Uberu (referral odkaz) při cestě k Mitad del Mundo, sám jsem o něm nevěděl. Rozhodl jsem se výlet protáhnout a tenhle výlet můžu doporučit.

Hlavní atrakcí rezervace je kráter vyhaslé sopky Pululahua. Zajímavé je, že jde o jeden z mála vyhaslých vulkánů, který je dlouhodobě obydlen a ve kterém jsou pěstovány zemědělské plodiny. Výtěžek z prodeje těchto plodin putuje zpět obyvatelům.

Rezervace je velmi často zahalena silnou vrstvou mraků nebo mlhy, což se stalo i při mojí návštěvě, jak můžete vidět na fotce. Půda je zde extrémně úrodná, protože se jedná o vulkanickou (magmatickou) půdu a jak již bylo zmíněno dříve. Terén je zde velmi členitý, protože to byl kdysi kráter sopky.

Pululahua Geobotanická Rezervace
Pululahua Geobotanická Rezervace (2019)

Na místě se nachází zvláštní teplé klima, které je pro rezervaci typické. Je možné se vydat na pěší túru přímo do kráteru, tato túra je minimálně na půl dne vzhledem ke členitému terénu. Na místě je možné nakoupit ručně vyráběné oblečení a šperky, případně se občerstvit dobrou kávou v bistru nad kráterem. Do kráteru můžete vyrazit z blízkého parkoviště.

Vstupné do rezervace je 1 USD pro ekvádorce a 5 USD pro zahraniční turisty.

Byli jste v Pululahua Geobotanical Reserve? Jak se vám na místě líbilo? Můžete mi napsat nebo zanechat komentář pod článkem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..