Metro v Quitu

Je v hlavním ekvádorském městě Quitu metro? Odpověď na tuto otázku naleznete v dnešním článku.

Článek byl napsán uprostřed krize cestovního ruchu, která byla způsobena pandemií koronaviru Covid-19. Pandemie bezprecedentním způsobem ovlivnila možnosti svobodného cestování po celém světě. Článek je psaný na základě vlastních zkušeností s přáním, že se situace v roce 2021 zlepší a cestování bude opět dostupné a informace zde uvedené budou opět užitečné.

A odpověď na otázku z úvodu článku je, prozatím metro není funkční (leden 2021), ale jeho stavba v těchto měsících finišuje. Původně mělo být metro funkční v srpnu 2020, ale z několika důvodů došlo několikrát ke zpoždění.

Zdroj: metrodequito.gob.ec

V plánu pro první linku metra je 15 stanic, které spojí jih města s jeho severem. Metro je již dokonce k dispozici na mapy.cz.

Na jihu linka začíná ve stanici Quitumbe, kde se nachází autobusový terminál Terminal Terrestre Quitumbe. Na severu je metro zakončeno stanicí El Labrador, která se nachází u původního mezinárodního letiště. Letiště bylo přestavěno na park – Parque Bicentenario.

Přibližně uprostřed se nachází jediná stanice, která obsluhuje historické centrum městaSan Francisco.

V plánech je připraveno dalších 5 stanic metra, které by systém rozšířil na sever až k autobusovému terminálu La Ofelia. Realizace této fáze je ale ve hvězdách, bude záležet na ekonomické situaci celé země, která byla těžce zasažena pandemií koronaviru v roce 2020.

Byli jste v Quitu? Jak se vám místní metro líbilo? Napište mi nebo můžete zanechat komentář pod článkem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..