Android Auto a mapy.cz

Vývojáři seznamu dnes oznámili, že aktualizace aplikace mapy.cz pro Android obsahuje tolik očekávanou podporu Android Auto. Neváhal jsem a tuto novinku jsem hned vyzkoušel. Jak si stojí proti Google mapám nebo aplikaci Waze? Moje stručné shrnutí po několika cestách po Praze si můžete přečíst v následujícím článku.

Testováno na telefonu Xiaomi Mi 9 SE s verzí MIUI 12.0.4 Stable a Android 10 QKQ1.190828.002. Testování s dalšími telefony je v plánu později.

Právě najíždím testovací kilometry. Aktualizace článku s dojmy z aplikace mapy.cz je v plánu dnes večer (20.4.2021). Případně mě můžete kontaktovat.

Aktualizace 20. 4. 2021: S mapy.cz najety první desítky km po Praze. Oproti Waze.cz nebo Mapám Google je drobný rozdíl v ovládání aplikace. Ale pokud aplikaci mapy.cz znáte z telefonu, nebude to žádný problém. Mapy.cz navigují podle aktuální dopravní situace, neměli byste s ní tedy uváznout v koloně. Bohužel se mi po spuštění navigování nepodařilo zobrazit nabídku s možnostmi alternativních tras. Jsem zvyklý i během cesty, pokud někde chvíli stojím, porovnávat alternativy. Ale možná jsem jenom špatně hledal, v každém případě to je asi drobnost řešitelná vypnutím navigace a opětovným spuštěním.

Jako velmi dobré se mi zdály hlasové pokyny navigace. Vždy s dostatečným předstihem, nerušivě a přehledně. Spolu s hlasovými pokyny dobře funguje také asistent jízdy v pruzích.

To co mi zatím v aplikaci hodně chybí je informace o radarech a úsecích s radarovým měřením. Dále komunitní funkce jako výmol na cestě nebo policejní hlídka. V tomhle má zatím Waze velký náskok. Mapy.cz mohou ale těžit z nejpodrobnějšího mapového podkladu.

Dále se mi zdá, že mapy.cz navigují i po odpojení telefonu od služby Android Auto (tlačítka Ukončit a Rozpojit). Zde si jsem jistý, že např. Waze při rozpojení se prostě vypne. U mapy.cz ale jsou slyšet hlasové pokyny navigace i po rozpojení aplikace.

Android Auto a mapy.czy
Android Auto a mapy.cz

Já osobně na mapy.cz zatím plně nepřejdu z důvodů popsaných výše. V každém případně mapy.cz pro Android Auto ještě určitě vyzkouším.

Jaké jsou vaše zkušenosti s aplikací mapy.cz pro Android Auto? Můžete zanechat komentář pod článkem nebo mi napsat e-mail.

Aktualizace 23.04.2021: Ačkoliv aplikace mapy.cz disponuje podle mého názoru nejpodrobnějšími mapami na trhu, bohužel po dalších cestách postrádám komunitní funkce aplikace Waze. Několikrát se mi stalo, že mě mapy.cz navedly do uzavřené cesty. Stejně tak chybí další informace tvořené komunitou jako jsou práce na silnici / výmoly / sražené zvíře apod. Ale to není problém aplikace mapy.cz v Android Auto, ale spíše rozdílu mezi aplikacemi. Prozatím tak pravděpodobně budu použití obou aplikací kombinovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..