Testy letních pneumatik 2021 ADAC

Opět po půl roce publikoval německý autoklub ADAC výsledky svého testu letních pneumatik. Tentokrát byly v rámci testu srovnávány pneumatiky v nejoblíbenějším rozměru 205/55 R16 a také v rozměru 225/50 R17.

A jak testování dopadlo? Výsledky oba testů můžete najít v tabulkách na této stránce. Jak je v vidět, nejlepší letní pneumatikou v rozměru 205/55 R16 V se v roce 2021 stala pneumatika Continental PremiumContact 6.

VÝSLEDKY TESTU LETNÍCH PNEUMATIK – 205/55 R16 V
PneumatikaCelkemSuchoMokroHlukSpotřebaOpotřebení
 100 20 40 10 10 20
Continental PremiumContact 62,221,83,12,52,5
Semperit Speed-Life 32,221,92,822,5
Bridgestone Turanza T0052,322,13,21,82,5
Goodyear EfficientGrip Performance 22,62,62,32,81,90,6
Kumho Ecsta HS512,62,62,22,81,62
Apollo Alnac 4G2,72,62,72,81,92
Hankook Ventus Prime 3 K1252,71,52,72,91,92,5
Fulda EcoControl HP 22,82,52,82,71,91,5
Goodrich Advantage2,92,22,92,81,62
Maxxis Premitra 531,42,23,12,73
Nokian Wetproof32,12,32,72,33
Pirelli Cintorato P73222,72,33
Uniroyal RainSport 532,92,12,71,93
Petlas Imperium PT5153,33,33,33,12,21,5
King Meiler Sport 13,63,23,63,722,5
Zdroj: pneu-kvalitne.cz

Hodnocení ADAC:

0,6 až 1,5velmi dobré 
1,6 až 2,5dobré
2,6 až 3,5uspokojující
3,6 až 4,5dostatečné
od 4.6nedostatečné
Zdroj: pneu-kvalitne.cz

Ve druhém testu byly testovány letní pneumatiky v rozměru 225/50 R17. Výsledky testování jsou opět zobrazeny v tabulce níže. Vítězem tohoto testu se stal model Falken Azenis. Na druhém místě se umístila pneumatika Continental PremiumContact 6, což jen podtrhlo dominanci výrobce Continental v letošních testech.

VÝSLEDKY TESTU LETNÍCH PNEUMATIK – 225/50 R17 Y
PneumatikaCelkemSuchoMokroHlukSpotřebaOpotřebení
 100 20 40 10 10 20
Falken Azenis FK5102,11,922,82,42
Continental PremiumContact 62,22,12,13,11,82
Kumho Ecsta PS712,32,52,23,22,12
Bridgestone Turanza T0052,52,22,53,52,22,5
Michelin Primacy 42,71,52,7321,5
Dunlop Sport Maxx RT22,81,82,82,822,5
Esa+Tecar Spirit Pro2,82,82,32,92,11,5
Nexen N Fera Sport2,81,92,82,82,42,5
Pirelli Cinturato P7 C22,81,52,82,92,22
Semperit Speed-Life 32,92,922,92,21,5
Kleber Dynaxer HP43,12,33,12,91,82,5
Sava Intensa UHP 23,123,12,62,12,5
Giti GitiPremium H13,31,83,332,12,5
Laufenn S-Fit EQ+ LK013,32,53,32,92,22,5
Barum Bravuris 5HM3,43,43,43,51,82
Viking ProTech NewGen3,53,33,531,62
Firestone Roadhawk4,92,84,9322,5

Hodnocení ADAC:

0,6 až 1,5velmi dobré 
1,6 až 2,5dobré
2,6 až 3,5uspokojující
3,6 až 4,5dostatečné
od 4.6nedostatečné
Zdroj: pneu-kvalitne.cz

Zajímavostí tohoto testu je zařazaní pneumatik Barum Bravuris 5. Jaké jsou vaše zkušenosti s výběrem pneumatik? Řídite se výsledky testy pneumatiky? Napiště mi do komentáře pod článkem nebo mě kontaktujte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..