Barum Bravuris 5 v testu ADAC

V letošním testování letních pneumatik německého autoklubu ADAC se po dlouhé době objevil model českého výrobce Barum, konkrétně model Barum Bravuris 5HM.

Výsledky obou testů letních pneumatik můžete najít na portálu adac.de, případně českou verzi obou testů můžete najít mj na webu pneu-kvalitne.cz (rozměr 205/55 r16 a rozměr 225/50 r17).

Pneumatika Barum Bravuris 5HM se objevila v rozměru 225/50 R17. Bohužel i přes svou oblíbenost si pneumatika v testu nevedla příliš dobře. V testovaných kritériích byly horší pouze dva modely. Konkrétní hodnocení každého parametru můžete nalézt na obrázku níže:

ADAC výslovně zmiňuje Barum jako levnější značku patřící do koncernu Continental. Pneumatika se v testu umístila na posledním místě při brzdění na suché vozovce. Rozdíl v brzdné dráze oproti nejlepší pneumatice na suchu byl 4 m. Pokud se pneumatika zahřeje, její jízdní vlastnosti se výrazně zhoršují. Bezpečnost jízdy na suché vozovce ohodnotil ADAC uspokojivě.

Míra přilnavosti na mokré vozovce je velmi nízká. Pokud dojde ke změně rychlosti (brzdění – akcelerace) v zatáčce, dochází často ke ztrátě přilnavosti a ke smyku. Barum zde opět dostává dostatečné hodnocení.

Co se týče hluku pneumatiky, a to jak v exteriéru, tak uvnitř vozu. Ani v tomto parametru se Barum nedostává z podprůměru. Pokud jde o spotřebu paliva, je to jedna z nejlepších testovaných pneumatik. Opotřebení pneumatiky označil ADAC jako mírně nadprůměrné.

Jsem zvědavý, jestli i přes nižší hodnocení zůstane tato pneumatika i nadále nejčastější volbou českých řidičů. Očekávám, že ano. Výrobce Barum je mezi českými řidiči dlouhodobě oblíbený mj také vzhledem k dobrému poměru cena / výkon u svých modelů.

Příspěvek vznikl ve spolupráci s e-shopem pneu-kvalitne.cz, kde můžete pneumatiku Barum Bravuris 5HM nakoupit za skvělé ceny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..