Vypadlé klávesy do notebooků

V dnešním článku bych chtěl shrnout možnosti, které máme v případě vypadnutí nebo vylomení jednotlivých kláves u klávesnice notebooku.

Pokud se již něco takového stane a dojde k vypadnutí kláves, máme několik možností jak tuto situaci vyřešit. Prvním možností je pokusit se klávesu vrátit zpět na původní místo. Někdy se stane, že stačí klávesu vrátit zpátky a správně zacvaknout. Toto bude fungovat v případě, že nedošlo k ulomení částí, které drží klávesy připevněnou v klávesnici.

Druhou možností je nákup celé klávesnice. Zde je možné koupit novou klávesnici, případně se podívat na české internetové bazary, jestli se náhodou někdo nezbavuje stejného typu notebooku např. na náhradní díly.

V této možnosti řešení mohou nastat dva příklady dle typu notebooku. V prvním případě je možné vyměnit celou klávesnici. Ve druhém případě není možné vyměnit samostatnou klávesnici, ale celý palmrest. Jde tedy o klávesnici, včetně celého dílu ke kterému je klávesnice obvykle připájena včetně touchpadu, senzoru otisku prstů atd.

A poslední možností je nakoupení samostatných kláves. Je možné využít ebay.com, případně se mi osvědčila stránka laptopkey.eu.

Jak vypadlé klávesy řešíte vy? Můžete zanechat komentář pod článkem nebo mě kontaktovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..